Streetwearový umelec Sean Wotherspoon Designs Vegan Porsche – vegconóm

Porsche a streetwearový dizajnér Sean Wotherspoon nedávno spolupracovali na jedinečnom dizajne pre Porsche Taycan 4 Cross Turismo predstavovať vegánska koža na sedadlá a dvere a koberce vyrobené z repasovaných rybárskych sietí.

„Je úžasné vidieť takto reprezentovaný môj dizajnový jazyk. Som na to veľmi hrdý

Výsledkom je upútanie pozornosti viacfarebný Taycan, ktorý zobrazuje WotherspoonCharakteristická žiarivá paleta farieb a tiež odhaľuje, že dizajnér preferuje udržateľné materiály a alternatívne kože.

Wotherspoon, známy svojimi žiarivými dúhovými dizajnmi a zberateľskými vegánskymi teniskami, z ktorých najznámejší je jeho Nike Air Max 97/1, bol poverený nemeckým výrobcom automobilov, aby zaujal svoj názor na Taycan. Porsche už predtým testovalo vegánske interiéry a nedávno oznámilo, že jeho model Taycan bude dostupný vo vegánskej verzii s použitím textílie z recyklovaného polyesteru.

vegánska koža v porsche
© Porsche

Inšpirácia

Wotherspoon cestoval do Weissachu v Nemecku a navštívil múzeum Porsche, aby našiel inšpiráciu a aby odrážal dedičstvo Porsche v dizajne svojho auta. Spolupracoval aj s tímom dizajnérskeho štúdia spoločnosti, ktoré využívalo modelovanie vo virtuálnej realite na testovanie nápadov pred výrobou finálneho vozidla.

Wotherspoon opisuje interiér auta ako úplne vegánsky. Prístrojová doska, volant a stredová konzola boli vyrobené z korku pre pozemský pocit. Obloženie strechy, stredy sedadiel a slnečné clony boli vyrobené z béžového manšestru, ktorý Porsche predtým používalo na stredy sedadiel v niektorých svojich autách.

vegánsky kožený interiér Porsche Taycan
© Porsche

Originálne farby s rodinnými menami

Sean Wotherspoon vysvetľuje, že farba bola v strede vonkajšej úpravy auta. Chcel použiť svoju „značkovú“ farebnú paletu, ale v iných tónoch. Po testovaní s rôznymi odtieňmi vytvoril jedinečné farby, ktoré pomenoval po svojej rodine: Nash Blue, Sean Peach, Loretta Purple a Ashley Green.

„Používam korok na stielky všetkých mojich topánok, vďaka čomu som tento materiál musel mať vo vnútri. Navyše vo svojich návrhoch používam veľa umelej kože a tonu manšestru, takže som v podstate vzal tie isté materiály, ktoré používam na obuv a odevy, a aplikoval som ich na automobil. Je úžasné vidieť môj dizajnový jazyk reprezentovaný takto. Som na to veľmi hrdý,“ komentoval to Wotherspoon rozhovor pre Porsche Stories.

Všetky štyri farby budú k dispozícii jednotlivo pre klientov, ktorí chcú jazdiť na Ashley Green alebo Sean Peach Taycan Porsche.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *