Štyri zlyhania vo francúzskom tlači, ktorým sa naozaj musíte vyhnúť

havajská káva, káva kona, najlepšie kávové zrná kona, najlepšia káva kona hawaii, najlepšia káva na svete, gurmánska káva, french press, presávač kávy, kaviareň, kaviareň

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, French press káva môže byť absolútne vynikajúca. Ľudia si jednoduchosť metódy French press často spájajú s nedostatočnou sofistikovanosťou. V skutočnosti môže byť dobre uvarená káva French press taká dobrá ako akýkoľvek iný druh kávy.

To znamená, že je to tiež jedna z najjednoduchších metód varenia, ktorá sa úplne pomýli. Ak si spájate French press kávu (alias cafetiere, coffee press) so zablatenou a nepríjemnou šálkou, niečo určite nie je v poriadku.

Pozitívom je, že najčastejšie chyby vo francúzskej tlači sa dajú ľahko identifikovať a opraviť. Ak ste vinní z niektorého z nasledujúcich hriechov, budete presne vedieť, čo robiť, aby ste veci otočili:

1) Používanie nekvalitnej kávy v jedálni

Nastavte si nekvalitnú kávu a môžete očakávať neštandardné výsledky. Je len na vás, či si dáte tú najlepšiu kávu Kona z Havaja, alebo sa rozhodnete pre niečo menej luxusné. Tak či onak, káva, ktorú si vyberiete, musí mať primerane vysoký štandard. Havajská káva môže byť skvelá pre metódu French press – najmä káva Kona – ale je tu svet cenovo dostupnejších možností, z ktorých si môžete vybrať, ak chcete.

2) Nesprávne mletie fazule

Kvalitný mlynček na otrepy, či už ručný alebo elektrický, zohráva kľúčovú úlohu pri získavaní toho najlepšieho z vašich zŕn. Platí to pre všetky kávové zrná vo všeobecnosti, ale je to obzvlášť dôležité pri striekaní na prémiové produkty. Ak sa chystáte minúť dobré peniaze za najlepšie kávové zrná Kona, môžete so svojimi zrnami zaobchádzať s rešpektom. Zamerajte sa na stredne hrubé mletie. Buďte opatrní, aby ste sa vyhli zablatenému poháru a veci mali o niečo hrubšie, ako si myslíte, že potrebujete.

3) Použitie nesprávneho množstva kávy

Množstvo a pomery sú tiež dôležité, keď chcete pripraviť skvelú šálku pomocou metódy francúzskeho lisu. Ako všeobecné pravidlo sa odporúča začať s pomerom 7,5 g mletej kávy na každých 100 g vody. Potom môžete experimentovať s rôznymi pomermi podľa vlastného uváženia, kým nenájdete svoj dokonalý recept. V tomto bode tiež stojí za to zdôrazniť dôležitosť trpezlivosti – tieto hrubé pôdy potrebujú trochu viac času, aby urobili svoje veci vo vode.

4) Ponechanie kávy vo French Press príliš dlho

Nakoniec, optimálny čas na vyliatie kávy z vášho French pressu je ihneď po stlačení piestu. Je dôležité si zapamätať, že kým káva zostáva v lise na kávu, zostáva v kontakte s kávovou usadeninou. Pomaly, ale isto sa bude prebiehajúci nálev stavať smerom k nepríjemnej, horkastej a bahnitej chuti. Postavte si slušnú izolovanú kanvičku alebo karafu a zvyknite si dávať kávu hneď po jej uvarení.

Opäť malá cena za získanie maximálneho pôžitku z najlepších kávových zŕn Kona alebo akejkoľvek gurmánskej kávy, ktorú si najviac vychutnáte!

V internetovom obchode s kávou Hayman nájdete tú najlepšiu kávu na svete, vrátane tej najkvalitnejšej kávy Kona, ktorú Havaj produkuje (tj 100% čistá káva Kona, čerstvo pražená v ten istý deň, keď je odoslaná k vám). Kliknite sem a objednajte si túto jedinečnú havajskú kávu ešte dnes, ponúkame dopravu zadarmo do celého sveta!Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *