Sucafina spúšťa interný program udržateľnosti s názvom ‘Impact’ Daily Coffee News od Roast Magazine

Sucafina Impact

Spoločnosť obchodujúca so zelenou kávou Sucafina spustila novú in-house program udržateľnosti s názvom Impact (spoločnosťou štylizované ako „IMPACT“), pričom dodávky prvých káv overených dopadom sa očakávajú budúci rok.

V dnešnom oznámení Sucafina uviedla, že schéma udržateľnosti stavia na existujúcich celofiremných záväzkoch spoločnosti na zodpovedné získavanie zdrojov.

Samotná schéma zavádza „Štandard udržateľnosti vplyvu“. Aby boli kávy v dodávateľskom reťazci spoločnosti Sucafina klasifikované ako „trvalo udržateľné“ prostredníctvom programu Impact, farmy a zariadenia v dodávateľskom reťazci musia spĺňať 10 ukazovateľov určených na predchádzanie porušovaniu ľudských práv a zároveň spĺňať špecifické ukazovatele zlepšenia.

Norma Impact Sustainability Standard je vytvorená podľa vzoru Referenčný kód kávovej udržateľnosti Global Coffee Platformzákladný referenčný kód pre benchmarking udržateľnosti, odvodený od pôvodného kódu 4C, ktorý prešiel v minulom roku veľkou revíziou.

Podľa oznámenia spoločnosti Sucafina budú dodávateľské reťazce spoločnosti počas sezóny zberu kontrolované treťou stranou každé tri roky, pričom všetky kávy overené dopadom budú vysledovateľné až na úroveň farmy.

zelená káva sucafina

Okrem dodržiavania základnej udržateľnosti má program Impact päť špecifických cieľov určených na merateľné zlepšenie. Sú to: zníženie emisií uhlíka; zníženie odlesňovania; podpora ľudských práv pre farmárov a farmárov; zlepšenie príjmov poľnohospodárov; a zvýšenie využívania postupov regeneratívneho poľnohospodárstva.

Švajčiarska spoločnosť, ktorej severoamerické operácie spadajú pod toto meno Špecialita na sucafinu — stanovila cieľ, že všetky jej priame dodávateľské reťazce budú do roku 2025 overené vplyvom vplyvu. Niekoľko dodávateľov kávy spoločnosti už začalo implementovať schému Impact, pričom sa očakáva, že kávy s nálepkou Impact dorazia začiatkom roka 2023.

“IMPACT dáva spoločnosti Sucafina príležitosť hrať vedúcu úlohu pri pretváraní odvetvia a podpore pestovateľov kávy pri rozhodovaní sa o udržateľných a ziskových rozhodnutiach,” povedal generálny riaditeľ Sucafina Nicolas A. Tamari v dnešnom oznámení. „Podporuje to náš zámer poskytovať udržateľnú, zdieľanú hodnotu v rámci celého dodávateľského reťazca.“


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *