Svetovo prvá integrovaná presná a mycéliová fermentačná bielkovinová rastlina prichádza do Švajčiarska – vegkonóm

Fermentačná výrobná platforma planetárne SA najal Hladký a IE Group skonštruovať to, čo sa tvrdí, že je prvým integrovaným zariadením na presnú fermentáciu mycélia na svete.

Zariadenie so sídlom vo Švajčiarsku bude schopné vyrábať fermentované proteíny, lipidy a ďalšie zlúčeniny vo veľkom meradle spolu s biomasou mycélia. Spoločnosť Planetary získala 8 miliónov dolárov na vybudovanie zariadenia začiatkom tohto roka so zámerom odstrániť prekážky vo fermentačnom priemysle spôsobené nedostatkom kapacity biologického spracovania. To by malo pomôcť znížiť náklady.

“Naším cieľom je otvoriť globálny a miestny prístup na trh fermentačným partnerom”

Firma Glatt s integrovanými procesnými riešeniami naplánuje procesné a bezpečnostné technologické systémy pre zariadenie, zatiaľ čo IE Group – špecialista na priemyselné stavby – navrhne budovu a infraštruktúru. Inžiniersky proces bude zameraný na udržateľnosť a efektívnosť zdrojov, pričom celkovú prácu bude viesť planetárny CTO Dr. Joachim Schulze.

Glatt a IE Group navrhnú planetárne zariadenie
© Hladký

Zvýšenie fermentačnej kapacity

Problém obmedzenej fermentačnej kapacity je rozšírený na celom svete, hoci spoločnosti stále viac pracujú na jeho odstránení. Singapurská spoločnosť ScaleUp Bio oznámila, že vybuduje dve špecializované fermentačné zariadenia, zatiaľ čo nemecká spoločnosť The Cultivated B. otvára kanadské zariadenie, ktoré bude zahŕňať inovačné centrum pre biotechnologické spoločnosti.

V USA spoločnosť Synonym Biotechnologies pristupuje k problému z dvoch uhlov, pričom pracuje na budovaní väčšej kapacity a zároveň uľahčuje spoločnostiam nájsť existujúce zariadenia prostredníctvom vyhradenej databázy.

„Vybudovaním vzájomne prepojenej siete fermentačných kapacít sa snažíme otvoriť globálny a miestny prístup na trh fermentačným partnerom a zároveň znížiť ich prevádzkové riziko a kapitálovú expozíciu,“ povedal David Brandes, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Planetary.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *