Tekvicové maslo – čokoládová čokoláda a ďalšie!

Pumpkin Butter – oslovuje všetky jesenné estetické, tekvicové korenie a všetky jesenné fanúšičky! Táto lahodná tekvicová nátierka sa dá natrieť na toast, dať do jogurtu, zamiešať do kávy a mnoho iného.

Ach môj bože, je jeseň! Doslova moje najobľúbenejšie obdobie v roku! Čas na svetre, filmové večery, chladné počasie a hlavne… TEKVICE!

A áno, skôr ako sa opýtate, a ja som určite to dievča, ktoré miluje jesennú estetiku. Ako by si nemohol? Farby, vibrácie, je to dokonalé! Toto a vianočné obdobie, je môj čas zažiariť!

Ale moja mama si musí za tento príspevok pripísať trochu chvály, pretože práve ona ma to napadlo.

Vidíte, ak ste fanúšikom tohto blogu od začiatku alebo ak sledujete, čo sa uverejňuje na Facebooku, viete, že moja mama premýšľala o tom, ako vziať ovocie a premeniť ho na omáčky, džemy a maslo.

Presne tak, povedal som MASLO. Teraz si možno hovoríš, ako by si mohol zmeniť ovocie na maslo, Grace?

A odpoveď na to je celkom jednoduchá. Ty nie. Je to v podstate skutočne hladký a roztierateľný džem/želé, ktorý sa rozotiera ako zmäknuté maslo. A samozrejme, ak máte radi hlavnú zložku uvedeného masla (ovocie sa premieňajú na maslo), potom sa vám bude páčiť verzia s maslom.

Teraz poďme do toho.

Tekvicové maslo

Tento recept vyžaduje iba 4 ingrediencie a najťažšia časť na jeho príprave je čakanie, kým sa dokončí varenie, aby ste ho mohli jesť!

Ingrediencie na tekvicové maslo v hrnci

Budete potrebovať:

  • 30 oz. plechovka tekvicového pyré
  • 1 šálka hnedého cukru
  • 1 lyžica korenia na tekvicový koláč
  • 2/3 šálky jablčného muštu (namiesto toho môžete použiť vodu, ale jablková aróma skutočne zvýrazní chuť tekvice!)

Tento recept je ideálny pre tých, ktorí si chcú dať málo alebo žiadnu prácu, ale chcú niečo s tak dobrou chuťou. A naozaj, toto je skládka, zamiešajte a pokračujte, kým nebude pripravený druh receptu.

Tekvicové maslo v hrnci

Vezmite si hrniec a položte ho na nízku úroveň. Vysypte všetky ingrediencie do hrnca. Dobre to rozmixuj. Necháme odležať a varíme 5 hodín. Viem, je to dlho.

Ale ako som povedal, okrem toho, že varenie trvá sladký čas, musíte vynaložiť len trochu úsilia. A výsledky rozhodne stoja za to.

A keď je hotový, môžete si ho natrieť na chlieb, ako dip do sušienok alebo ovocia či dokonca syrov, môžete ho položiť na dosku na údeniny alebo ho uložiť do pohára a uložiť na neskoršie použitie!

Nemôžem sa dočkať, kedy to všetci vyskúšate a uvidíte, ako sa vám to bude páčiť a ako si pripravíte recept podľa seba!

Tekvicové maslo

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *