Tento týždeň v singapurskej Alt Protein Scene – vegconóm

Všetko sa to deje tento týždeň v singapurskej alt proteínovej scéne. Tu sa dotýkame aktuálneho vývoja v mestskom štáte od AFTEA, Shandi Global, UnMeata Meatiply.

Shandi Global oznamuje najväčší závod na výrobu kurčiat v Singapure

Spoločnosť Shandi Global včera oznámila spustenie a otvorenie toho, o čom tvrdí, že je to najväčší závod na výrobu kurčiat v Singapure po druhom kole financovania semien. Shandi vyrába kuracie produkty na rastlinnej báze vrátane placiek, kúskov, kúskov, pásikov a paličiek.

Shandi tvrdí, že nové zariadenie bude vyrábať „prvý a jediný rastlinný kurací produkt na svete s 30% obsahom bielkovín“ a že je „jediným alternatívnym dodávateľom mäsa na svete s 5 patentmi na potravinárske technológie“.

palička Shandi Global
©Shandi Global

Agri-Food Tech Expo Asia (AFTEA)

Agro-Food Tech Expo Ázia (AFTEA) sa otvára 26. októbra ako kľúčová účastnícka udalosť singapurského medzinárodného agro-potravinárskeho týždňa a bude sa konať v Sands Expo a Convention Center v halách A a B.

Rastlinné a alternatívne bielkoviny budú predstavené vrátane: pestovaných morských plodov spoločnosťou Umami Meats; bunkovo ​​kultivované mäso od CellMEAT, Gelatex, Meatable and Steakholder Foods; non-GMO vegánsky proteín od Nextferm; precízne fermentovaný mliečny proteín bez obsahu zvierat od Perfect Day; rastlinná vláknina s nízkym GI, vysokým obsahom vlákniny a vysokým obsahom prebiotík od Alchemy FoodTech; vaječné alternatívy od Hegg Foods; tuniaka na rastlinnej báze s vysokou vlhkosťou od WTH Foods; a roztoky zložiek na rastlinnej báze od Futura Ingredients.

AFTEA_Logo
©AFTEA

unMeat spúšťa svoj spam a tuniaka

Rastlinné mäsové a konzervované výrobky z tuniaka unMEAT vyrobené zo 100% rastlinných zložiek vrátane sóje bez GMO, prírodných olejov a príchutí, nedávno uvedené na trh v Singapure.

UnMEAT, vyvinutý a vyrobený spoločnosťou Century Pacific Food, Inc., jednou z najväčších potravinárskych spoločností na Filipínach, uvádza, že je pripravený vziať singapurský maloobchodný trh útokom a že uspokojuje rastúci dopyt spotrebiteľov po zdravšej strave po pandémii. . unMEAT je teraz k dispozícii v obchodoch a online platforme NTUC FairPrice.

unMEAT Konzervovaný tuniak bez rýb
©unMEAT

Meatiply odhaľuje pestované kura a kačicu

Meatlysingapurský startup s pestovaným mäsom založený v roku 2021 tento týždeň predstavil tri štruktúrované prototypy ako svoj prvý dôkaz konceptu: kampong chicken yakitori, kuracie katsu sústa a to, čo tvrdí, že je prvým prototypom ázijských údených kačacích pŕs.

Produkty sú podľa spoločnosti vytvorené zo „špecifickej zmesi rastlinných zložiek v kombinácii s vysokým percentom rôznych mäsových buniek“.

Prototyp kuracieho Yakitori Meatiply
Prototyp kuracieho Yakitori© Meatiply

„Vyvinuli sme všestrannú platformu, ktorá nám umožňuje izolovať a kultivovať rôzne bunky z rôznych druhov. K dnešnému dňu sme vyvinuli prototypy s 3 rôznymi druhmi, pričom minimálne 2 ďalšie sa pripravujú. Tieto 3 prototypy sú len začiatok,“ povedal Dr. Jason Chua, hlavný vedecký pracovník a spoluzakladateľ spoločnosti Meatiply.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *