Terrone & Co – Learn Blue Coffee Box

Založená v roku 2011, Eduardo „Edy“ Piro a tím v Terrone & Co sa rozhodol zmeniť pravidlá kávového priemyslu po tom, čo ho omrzela talianska káva. Cítili, že priemysel používa príliš praženú podpriemernú fazuľu.

Na trhu so špeciálnou kávou vo Veľkej Británii je Terrone prvá Pražič talianskej špeciality.

Najlepšia špeciálna káva na svete

Z ich pražiarne v Tottenhame pražia starostlivo vybraný sortiment najlepších špeciálnych káv na svete získavaním tých najchutnejších a najčerstvejších plodín.

Najmodernejší Giesen W15 sa používa na praženie všetkej kávy Terrone. Každá dávka je vyrobená s najvyššou starostlivosťou a zručnosťou, s maximálnou kapacitou len 15 kg. Ich káva je výrazná a lahodná, pretože spája najmodernejšie metódy praženia s tradíciou a rituálom, ktorý bol prvýkrát vyvinutý v kaviarňach v Taliansku.

Edy sa nelíšil od mnohých svojich krajanov, pretože napriek tomu, že vyrastal v prostredí s kávou v Taliansku, nikdy si skutočne nevychutnal tmavo praženú kávu Robusta. Po návšteve USA v roku 2004 prvýkrát vypil svetlejšie praženú kávu Arabica vyššej kvality, čo v ňom vzbudilo záujem o tento nápoj, pretože to bola prvá šálka kávy, ktorú skutočne ocenil. Po návrate z dovolenky v Spojených štátoch začal premýšľať o spôsoboch, ako opäť vychovať taliansku kávu.

Etiópsky Yirgacheffe

Edyho prvú šálku kávy, etiópsky Yirgacheffe so silnými čučoriedkovými tónmi, vypili v Seattli v roku 2004. Teraz má iný pohľad na to, čo káva je a čo môže byť.

„Pokiaľ ide o naše obľúbené metódy varenia, väčšina z nás doma používa AeroPress alebo V60; keď sme v kancelárii, začíname používať Spros. Každý spôsob varenia máme k dispozícii doma aj v práci. Nie je nič lepšie, ako vidieť pracovníkov súťažiť v poludňajšej súťaži latte art; Toby, ktorý je boh, vždy vyhráva.”

Na otázku, ktorý pôvod kávy uprednostňuje, Edy uznal, že môže byť náročné vybrať si len jednu po tom, čo trávi v podniku toľko času. Každá krajina, ktorá pestuje kávu, zažila niekedy úspech. Brazília, Kolumbia a Etiópia sa časom vyznamenali.

„Prvé praženie kávy je niečo, čo robím obzvlášť rád. Pri očakávaní výsledku je vždy veľa zábavy.“

Úplná sledovateľnosť

Terrone & Co používa iba kávy s úplnou sledovateľnosťou, čo odlišuje ich prístup k získavaniu a praženiu kávy od prístupu iných pražiarov. Tím je tak investovaný do svojich dodávateľov, že sa o nich chcú dozvedieť čo najviac, až po mená svojich psov!

„Rád relaxujem a beriem všetko do seba, keď som vonku a navštevujem iné kaviarne. Moja rada je jednoducho objednať si kávu, oddýchnuť si a nájsť si čas na jej vychutnanie. Po návšteve vždy pošleme trochu našej kávy, aby sme vyjadrili našu vďačnosť.”

Edyho obľúbený hrnček na pitie? Každá s kávou Terrone & Co bude stačiť.

V budúcnosti majú Edy a tím Terrone v úmysle otvoriť kaviareň, takže sledujte aktualizácie.

Vďaka za skvelú kávu, Terrone!

Každý mesiac ponúkame rôzne kávové zrná pražené rôznymi pražiarmi. Je to cesta, ktorú chceme, aby ste ju milovali. Darček, ktorý sa stále rozdáva s predplatným na 3, 6 alebo 12 mesiacov.

Ak chcete vyskúšať len jednu tašku – prečo ju nedarovať sebe?

Objednajte si ešte dnes Modrá krabička na kávu

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *