Terrone & Co – Odporúčaný Roaster

Založená v roku 2011, Eduardo „Edy“ Piro a tím v Terrone & Co sa rozhodol zmeniť pravidlá kávového priemyslu po tom, čo sa omrzel z talianskej kávy, ktorá bola prepražená a vyrobená z podpriemerných zŕn.

Na trhu so špeciálnou kávou vo Veľkej Británii je Terrone prvou talianskou pražiarňou Specialty.

Najlepšia špeciálna káva

Z ich pražiarne v Tottenhame pražia starostlivo vybraný sortiment najlepších špeciálnych káv na svete získavaním tých najchutnejších a najčerstvejších plodín.

Najmodernejší Giesen W15 sa používa na praženie všetkej kávy Terrone. Každá dávka je vyrobená s najvyššou starostlivosťou a zručnosťou, s maximálnou kapacitou len 15 kg. Ich káva je výrazná a lahodná, pretože spája najmodernejšie metódy praženia s tradíciou a rituálom, ktorý bol prvýkrát vyvinutý v kaviarňach v Taliansku.

Edy sa nelíšil od mnohých svojich krajanov, pretože napriek tomu, že vyrastal v prostredí s kávou v Taliansku, nikdy si skutočne nevychutnal tmavo praženú kávu Robusta. Po návšteve USA v roku 2004 prvýkrát vypil svetlejšie praženú kávu Arabica vyššej kvality, čo v ňom vzbudilo záujem o tento nápoj, pretože to bola prvá šálka kávy, ktorú skutočne ocenil. Po návrate z dovolenky v Spojených štátoch začal premýšľať o spôsoboch, ako opäť vychovať taliansku kávu.

Etiópsky Yirgacheffe

Edyho prvú šálku kávy, etiópsky Yirgacheffe so silnými čučoriedkovými tónmi, vypili v Seattli v roku 2004. Teraz má iný pohľad na to, čo káva je a čo môže byť.

„Pokiaľ ide o naše obľúbené metódy varenia, väčšina z nás doma používa AeroPress alebo V60; keď sme v kancelárii, začíname používať Spros. Každý spôsob varenia máme k dispozícii doma aj v práci. Nie je nič lepšie, ako vidieť pracovníkov súťažiť v poludňajšej súťaži latte art; Toby, ktorý je boh, vždy vyhráva.”

Na otázku, ktorý pôvod kávy uprednostňuje, Edy uznal, že môže byť náročné vybrať si len jednu po tom, čo trávi v podniku toľko času. Každá krajina, ktorá pestuje kávu, zažila niekedy úspech. Brazília, Kolumbia a Etiópia sa časom vyznamenali.

„Prvé praženie kávy je niečo, čo robím obzvlášť rád. Pri očakávaní výsledku je vždy veľa zábavy.“

Terrone & Co používa iba kávy s úplnou sledovateľnosťou, čo odlišuje ich prístup k získavaniu a praženiu kávy od prístupu iných pražiarov. Tím je tak investovaný do svojich dodávateľov, že sa o nich chcú dozvedieť čo najviac, až po mená svojich psov!

„Rád relaxujem a beriem všetko do seba, keď som vonku a navštevujem iné kaviarne. Moja rada je jednoducho objednať si kávu, oddýchnuť si a nájsť si čas na jej vychutnanie. Po návšteve vždy pošleme trochu našej kávy, aby sme vyjadrili našu vďačnosť.”

Edyho obľúbený hrnček na pitie? Každá s kávou Terrone & Co bude stačiť.

V budúcnosti majú Edy a tím Terrone v úmysle otvoriť kaviareň, takže sledujte aktualizácie.

Vďaka za skvelú kávu, Terrone!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *