Testovacia jazda: Olson Brewer

Nové varné zariadenie bolo navrhnuté s jediným cieľom: pripraviť dobrú kávu jednoducho.

OD JOSHA TAVESA
ŠPECIÁLNE K ČASOPISU BARISTA

Fotografie od Josha Tavesa

Lauru Sommers netreba predstavovať. Ak sa v kávovom priemysle pohybujete už nejaký čas, je takmer zaručené, že sa vám do rúk dostal jeden z Lauriných produktov. Viete, od začiatku 90. rokov minulého storočia bola Laura mozgom značiek ako Espresso Supply, Cremaware, Hrkavice, EcoBrewa Bonavita. Tak prečo o nej počulo tak málo ľudí? K jej veľkej cti patrí, že Laura je prehnane milá a pokorná a radšej ukazuje na členov svojho tímu pred sebou. Keď sa teda rozhodne vyjsť spoza závesu a vkročiť do svetla reflektorov, môžete si byť istí, že to stojí za pozornosť.

S jej novým počinom, Jednoducho dobrá kávaLaura sa vracia ku svojim koreňom a chce opäť postaviť priemysel výroby kávy na hlavu. Simply Good Coffee bola uvedená na trh začiatkom tohto roka v roku 2022 na adrese Speciality Coffee Expo v Bostone (mimochodom s veľmi cool recyklovateľným stánkom na veľtrhu) s jedinečným produktom Kávovar Olson. Sládok je zameraný na domácich kávovarov s cieľom pripraviť dobrú kávu, no, jednoducho.

Sprístupnenie domáceho pivovarníctva

Laure a jej tímu nie je cudzí trh s domácimi kávovarmi. Najnovšie a najlepšie technológie, certifikácie a estetika sú súčasťou ich kormidlovne, ale stále neboli spokojní. Dospeli k záveru, že všetky tieto nové pokroky v kávovaroch neuľahčujú novým ľuďom varenie lepšej kávy; skôr jednoducho pomáhali ľuďom, ktorí už pripravovali dobrú kávu, aby si kávu vylepšili. Inak povedané, všetky zvončeky a píšťalky na kávovare sú užitočné iba vtedy, ak osoba, ktorá ho používa, rozumie, ako s týmito funkciami zmysluplným spôsobom interagovať. Zvýšená funkčnosť často slúži na odcudzenie nezasvätených. Vstúpte do Olson Coffee Brewer, ktorý je navrhnutý tak, aby sa pri príprave vysokokvalitnej kávy cítil dobre známy, prístupný a jednoduchý.

Jednoducho dobrá káva zjednodušuje hru s domácou kávou
s kávovarom Olson.

Teplota vody

Cieľom pivovaru Olson je predovšetkým vyriešiť tri hlavné problémy s vaším „typickým“ odkvapkávacím pivovarom nízkej kvality. Po prvé, inžinieri vyvinuli väčšie vykurovacie teleso, ktoré zohreje vodu dostatočne na to, aby dosiahla kávovú usadeninu pri vhodnej teplote varenia medzi 195 a 205 stupňami Fahrenheita. To je rozhodujúce pre varenie kávy, pretože umožňuje, aby sa mnohé lahodné prchavé zlúčeniny a aromatické látky správne rozpustili z usadeniny do vašej šálky.

Pomery vody a kávy

Po druhé, kávovar Olson je vyrobený tak, aby vyhovoval správnym pomerom kávy. Každý, kto vytiahol gramovú váhu na Airbnb a pokúsil sa uvariť plný hrniec kávy na lacnom pivovare, pochopí prekypujúci neporiadok usadeniny, ktorý vzniká, keď použijete správny pomer usadeniny k vode medzi 15:1 a 18. :1. Simply Good tento problém vyriešil použitím varného koša, ktorý je viac než dostatočne veľký na to, aby udržal správnu dávku usadeniny a stále používa štandardné filtre Melitta.

Pohľad zhora na Olson Coffee Brewer.  Vyzerá podobne ako automatické prelievacie stroje s horným kužeľom a sklenenou karafou v spodnej časti na jednej strane.  Druhá veľkosť ukladá vodu a vykurovacie teleso vo vnútri obdĺžnikovej kovovej veže a má tyč na dodávanie vody z veže.
Kávovar Olson obhajuje veci, na ktorých v šálke záleží
zameranie na jednoduchosť.

Rýchlosť varenia

Nakoniec je sládok Olson navrhnutý tak, aby dodával túto horúcu vodu rýchlo, aby boli časy varenia primerané. Simply Good tvrdí, že sládok Olson dokáže vyrobiť plný hrniec s ôsmimi šálkami už za šesť minút. Čas varenia, ako je tento, je rozhodujúci, aby ste sa vyhli nadmernej extrakcii a horkej chuti vo vašej šálke. Na doplnenie všetkých týchto inovácií obsahuje kávovar Olson aj voliteľnú funkciu „kvetu“, ktorá pomáha týmto čerstvejším kávám odplyňovať pred cyklom varenia. Skutočnou krásou tohto stroja je však jednoduchosť (pamätáte si, že som tým začal?).

Varenie, zjednodušené

Najlepšia časť: Sládok má všetky tieto funkcie a navyše schopnosť výrazne pozdvihnúť vašu domácu hru s kávou pomocou (bubnového, prosím) jedného tlačidla. OK, aby som bol spravodlivý, ak chcete použiť cyklus kvitnutia, existujú dve tlačidlá; ale to je všetko. Žiadna dotyková obrazovka, žiadne nastavenie teploty, žiadne blikajúce svetlá a žiadne budíky. Jednoducho dobrá káva (zamýšľaná slovná hračka). Druhá najlepšia časť? Kávovar Olson bude len vás to bude stáť 149,99 dolárov.

Ak chcete zavolať kávovar Olson, musíte sa rozhodnúť len pre dve veci: Chcete rozkvet?
A kedy chcete variť?

Podľa mojich skúseností má Laura Sommers dobré nápady. Vzhľadom na to, že sa rozhodla urobiť si tvár tejto spoločnosti svojou, si môžete byť istý, že to považuje za celkom dobrý nápad. Mali by ste zahodiť svoj luxusný pivovar a zaobstarať si Olson Coffee Brewer? Možno nie, ale mali by ste si na tento článok zapamätať, keď vám nabudúce povie priateľ, že má záujem pripraviť si doma lepšiu kávu. Simply Good Coffee sa zameriava na zvyšovanie počtu ľudí, ktorí sa každé ráno nadchnú pre svoju šálku kávy, a vy by ste mali byť tiež.

O AUTOROVI

Josh Taves je vedúcim rozvoja podnikania pre Opekačky na sporáku v Michigane a
tvorca CuppingBrewer.com. Je tiež finalistom USBC 2017, takže sa v tom vyzná
veľa rôznych kávových pomôcok. V kávovom priemysle pracuje od roku 2006 a baví ho
využiť všetky skvelé dobrodružstvá, ktoré vonku ponúka.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *