Texasko-holandský Stroop Club oznamuje nový rastlinný smer – vegconóm

Klub Stroopvýrobca tradičných holandských karamelových vafľových sušienok znovu uviedol svoje produkty na trh ako vegánske a organické. Okrem toho spoločnosť oznamuje spustenie radu palacinkových a vafľových sirupov, tiež vegánskych a organických.

Keď v roku 2015 založili Stroop Club Chantal Piëtn a Tako Vermeulen, jeho poslaním bolo preklenúť kultúrne bariéry predajom tradičných holandských stroopwafel (karamelových vaflových sušienok).

Stroopova webová stránka deklaruje: „Čo iné som si mohol priniesť okrem nášho stroopwafelového železa, keď sme emigrovali do USA koncom roka 2015? Zdieľanie niečoho tak sladkého a tak tradične holandského okamžite premostilo naše kultúry. Rýchlo vpred do roku 2022 sme dokonca vylepšili náš recept na plne organický a 100% rastlinný základ!

V rozhovore pre Bio JournalVermeulen vysvetlil, že vyhral lotériu o zelenú kartu, presťahoval sa do Texasu a rozhodol sa urobiť niečo typicky holandské so Chantal. Verejnosť milovala jeho karamelové vaflové sušienky a krátko po uvedení prvých produktov sa už predávali na farmárskom trhu.

Logický prechod

Po mnohých rokoch súťaženia v kategórii občerstvenia a spoznávania trendov bolo logickým krokom Stroop Clubu vyrobiť vegánsku verziu svojho stroopwafelu, pracovať s organickými prísadami a používať trvalo udržateľné balenie, vysvetľuje spoločnosť.

vegánske karamelové sušienky
© Stroop Club

Cesta Stroop Clubu k tomu, aby sa stala rastlinnou a udržateľnou značkou, trvala približne rok. Spoločnosť získava rastlinné a etické zložky a tiež hľadá spôsoby, ako minimalizovať ich vplyv na planétu. Pre väčšinu svojich produktov teraz Stroop Club používa iný obal vyrobený z kompostovateľného celofánu a 100% spotrebiteľského recyklovaného kartónu a „nájsť nové zdroje bolo ťažké s veľmi malým počtom možností,“ dodal Vermeulen.

K dnešnému dňu sú takmer všetky jeho karamelové vaflové sušienky rastlinného pôvodu. Jeho bezlepkový stroopwafel ešte nie je vegánsky a čaká na vhodnú náhradu vajec, ktorá sa vhodne zmieša s tradičným receptom na vafle.

plnené vegánske karamelové sušienky
© Stroop Club

Chantal Piëtn, generálna riaditeľka Stroop Clubu, sa k opätovnému spusteniu vyjadrila: „Sme super malá spoločnosť; som len ja a Tako, môj manžel. Aj keď sme malí, cítime, že môžeme mať pozitívny vplyv a máme zodpovednosť viesť naše podnikanie čo najudržateľnejšie. Sme veľmi radi, že sme znovu spustili všetky vegánske stroopies! Neustále tiež skúmame a testujeme nové obalové materiály. Stále hľadáme kompostovateľné rolky, ale táto technológia tam jednoducho ešte nie je.“

Vegánske príchute stroopwafel zahŕňajú tradičný karamel, kávový karamel, čokoládový karamel a chai karamel. Všetky produkty sú na predaj na jej webovej stránke.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *