TIME menuje Meati Cutlet, Beyond Steak a MyForest Bacon medzi najlepšie vynálezy roku 2022

Časopis TIME pomenoval mäsové výtvory z rastlín a húb Mäso, Beyond Meat a MyForest Foods medzi 200 najlepších vynálezov roku 2022, ktorý vyberá inovácie, ktoré menia to, ako žijeme.

Najpredávanejšie rezne

Meati’s Crispy Cutlet a Classic Cutlet, vyrobené z 95 % mycélia alebo koreňov húb, si vyslúžili chválu za to, že vyzerajú a chutia ako skutočné kura. Startup Colorado identifikoval jedinečný kmeň koreňa húb, ktorý poskytuje bezkonkurenčnú chuť, textúru, výživu a rýchlosť rastu.

Mäsové chrumkavé kura
Mäsový chrumkavý rezeň

Podľa Meatiho dokáže za štyri dni premeniť pätinu čajovej lyžičky spór na plný kravský ekvivalent mäsa. Spoločnosť tiež hlási svoju prvú predobjednávku začiatkom roku 2022 vypredanú za menej ako 24 hodín, zatiaľ čo jej najnovší produkt sa vypredal v priebehu niekoľkých minút.

Aktuálny sortiment Meati zahŕňa štyri alternatívy kuracieho mäsa a steakov.

Prvý steak

Časopis TIME tiež zaradil medzi 200 najlepších vynálezov nedávno uvedený Beyond Steak od Beyond Meat. Beyond Steak, vydávaný ako špičky na steaky, má realistickú vláknitú štruktúru bez cholesterolu a menej nasýtených tukov ako bežné hovädzie mäso.

Beyond Steak Pečený Tipy
©Beyond Meat

Generálny riaditeľ Ethan Brown hovorí, že vytvorenie produktu trvalo roky výskumu a vývoja a predstavuje „prvý vpád“ spoločnosti smerom k vytvoreniu steaku na rastlinnej báze. “Konečne sme sa dostali k správnemu produktu, ale nebolo ľahké to urobiť,” povedal Brown.

Beyond Steak, spolu s novinkou spoločnosti Popcorn Chicken and Nuggets, boli minulý mesiac uvedené do tisícok amerických maloobchodných predajní vrátane Kroger a Walmart.

Hubová slanina

Nakoniec sa do zoznamu dostal aj produkt MyForest Foods zo slaniny na báze mycélia, MyBacon. Rovnako ako Meati, aj celé narezané plátky sú vyrobené z mycélia, ktoré MyForest pestuje a zbiera na svojej vlastnej hubovej „farme“. Plátky sú vyrobené z minimálneho množstva prísad, bez lepku, konzervačných látok alebo sóje a v súčasnosti ich možno nájsť vo vybraných potravinách v severnej časti štátu New York.

MyForest Foods Bacon
©MyForest Foods

Zoznam najlepších vynálezov časopisu TIME v posledných rokoch upozornil na iných výrobcov alternatívneho mäsa a morských plodov; v roku 2021 vybrala rastlinného inovátora morských plodov Kuleana Tuna (teraz Current Foods) a Impossible Foods’ Impossible Pork sa na zoznam dostala v roku 2020.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *