Tipy na pečenie pre začiatočníkov – pečieme alebo lámeme

Ste nováčikom v pečení alebo sa len chcete zdokonaliť v pečení? Tieto tipy na pečenie pre začiatočníkov sú ideálnym miestom, kde začať stať sa lepším pekárom.

Tipy na pečenie pre začiatočníkov bakeorbreak.com

Tipy na pečenie pre začiatočníkov

Pravdepodobne ste už počuli, že varenie je umenie, pečenie je veda. A to je pravda! Pečenie vyžaduje presnosť a pozornosť, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Ak ste v pečení nováčikom, môže vás to zastrašiť. Dobrou správou však je, že existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby bola vaša cesta pri pečení hladká.

Aj keď existuje veľa pravidiel pečenia, toto sú tie základné – tie, ktoré musíte mať na pamäti pri každom pečení. Aj keď pečiete roky, vždy je dobré oprášiť základy.

Ste pripravení zlepšiť svoje zručnosti v pečení? Poďme to spraviť!

Prečítajte si Recept

Môže sa to zdať ako samozrejmosť, ale myslím tým, že by ste si mali prečítať recept dôkladne. Je potrebné najskôr pripraviť ingrediencie? Akú panvicu potrebujete a ako ju pripraviť? Existuje nečinný krok (napríklad chladenie cesta na sušienky), ktorý vám pridá čas navyše? Ak si nájdete čas na posúdenie toho, čo potrebujete, pokiaľ ide o ingrediencie, vybavenie a čas, povedie to k úspešnému pečeniu.

Ak recept vyžaduje prísady izbovej teploty alebo roztavené prísady, určite si na to vyhraďte čas. Položiť maslo, vajcia, kyslú smotanu alebo iné studené prísady je často dobrý nápad. Roztopené ingrediencie, ako je maslo alebo čokoláda, je tiež zvyčajne najlepšie nechať mierne vychladnúť. Z veľkej časti, ak budete mať ingrediencie pri podobnej teplote, uľahčíte miešanie a získate lepší výsledok.

Pripravte si ingrediencie

Francúzsky výraz „mise en place“ sa často spája s pečením. Znamená to jednoducho dať všetko na svoje miesto. Pri pečení to znamená zhromaždiť všetky ingrediencie a vybavenie pred začatím pečenia.

Spojenie všetkého týmto spôsobom slúži niekoľkým účelom. V prvom rade to znamená, že váš proces pečenia pôjde hladšie. Po druhé, zaisťuje, že máte všetko, čo potrebujete. Nechcete sa dostať do polovice receptu, aby ste si uvedomili, že vám chýba ingrediencia!

Okrem zberu a merania ingrediencií si určite pripravte aj svoje vybavenie. Pripravte si panvice, zvyčajne pomocou spreja na varenie, pergamenového papiera alebo silikónových podložiek. Spolu s nádobami na miešanie, lyžicami a ručným mixérom alebo stojanovým mixérom vytiahnite všetky naberačky, špachtle alebo iné nástroje, ktoré budete potrebovať. A uistite sa, že máte dostatok miesta na pulte pre váš projekt pečenia, ako aj akýkoľvek priestor, ktorý môže byť potrebný vo vašej chladničke alebo mrazničke.

Presne odmerajte ingrediencie

Častejšie sa pečenie pokazí kvôli meraniam. Toto je môj tip na pečenie číslo jeden pre začiatočníkov aj skúsených pekárov. Ak sa nikdy neriadite iným tipom na pečenie, o ktorý sa s vami podelím, vezmite si tento: použiť a digitálna kuchynská váha. Ak prejdete na meranie podľa hmotnosti, uvidíte okamžité zlepšenie vášho pečenia.

Pre tých z vás, ktorí ešte nemajú mierku, môžete túto presnosť priblížiť. Suché prísady, ako je múka, ich zľahka nasypte do odmerky, až kým nie je preplnená, a potom prebytočnú časť z vrchnej časti zmyte plochým okrajom ako chrbát noža na maslo. Prečítajte si viac: Ako merať múku

Výnimkou je tu hnedý cukor. Venujte pozornosť tomu, ako recept opisuje jeho meranie. Zvyčajne by mala byť pevne zabalená, to znamená, že (na rozdiel od múky) by ste ju mali naozaj zabaliť do odmerky. Kvôli rozdielom v tom, ako to pekári urobia, je meranie podľa hmotnosti oveľa presnejšie.

Je tiež dôležité používať správny druh nástrojov na meranie. Budete potrebovať suché odmerky ako aj kvapalinové odmerky. Ak chcete merať tekuté prísady, nezabudnite meranie skontrolovať tak, že sa pomocou meracej čiary dostanete do úrovne očí.

Budete tiež potrebovať sadu odmerné lyžice na meranie malého množstva prísad, ako je soľ, prášok do pečiva, sóda bikarbóna a extrakty.

Nerobte náhrady

Keď sa stanete skúsenejším pekárom, lepšie pochopíte, ako fungujú ingrediencie a ako ich nahrádzať. Kým sa nebudete cítiť pohodlnejšie, budete mať lepší úspech, ak neurobíte žiadne zmeny.

Samozrejme, niektoré výmeny sú v poriadku. Ak pripravujete čokoládové sušienky s pekanovými orechmi a chcete namiesto toho použiť vlašské orechy, nebude to nič iné ako chuť. Uskutočnenie zmien v množstve prísad a nahradenie prísad vám pravdepodobne prinesie menej ako hviezdny výsledok.

Získajte teplomer do rúry

Nie je nezvyčajné, že údaje o teplote rúry sú nepresné. Ak si myslíte, že pečiete pri 350 °F, ale v skutočnosti je nižšia alebo vyššia, vaše pečivo bude potrebovať viac alebo menej času na pečenie. Nielen to, ale pravdepodobne uvidíte rozdiely v zhnednutí a štruktúre.

Umiestnenie an teplomer v rúre vo vašej rúre je jednoduchý a lacný spôsob, ako skontrolovať, či je údaj o teplote vašej rúry správny. Ak zistíte, že teplota vašej rúry nie je presná, môže ju nakalibrovať profesionál alebo sa môžete pokúsiť upraviť nastavenie teploty vašej rúry, aby sa zhodovala s údajmi na teplomere rúry.

Vyberte si správne panvice

Som veľkým zástancom toho, že pekáče robia veľký rozdiel vo vašom pečení. V prvom rade záleží na kvalite panvice. Lacné tenké panvice jednoducho nebudú robiť dobrú prácu. To neznamená, že musíte používať drahé panvice. Hľadajte hrubšie a pevnejšie panvice, pretože budú odolnejšie a pečú dôkladnejšie.

Po druhé, nemeňte veľkosť panvice. To prichádza s niekoľkými upozorneniami, pretože existujú zmeny, na ktorých skutočne nezáleží. Ak práve pečiete sušienky, potom veľkosť panvice nie je veľký problém, pretože na jednu panvicu urobíte viac alebo menej. Pri koláčoch, sušienkach a podobne zmena veľkosti panvice ovplyvní spôsob pečenia.

A nakoniec pochopte, že rôzne materiály vedú teplo inak. Takmer vždy odporúčam používať svetlé kovové pekáče na dobré, konzistentné, dôkladné pečenie a zhnednutie. Sklo a kamenina zvyčajne vyžadujú určité úpravy teploty a času pečenia, aby ste dosiahli výsledky podobné tým, ktoré urobí kovová panvica.

Môžem o tom hovoriť celý deň, ale toto je podstata. Ak recept konkrétne odporúča typ panvice, postupujte podľa toho, kým nebudete lepšie rozumieť tomu, ako upraviť recept. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si Ako si vybrať nádoby na pečenie a Pekársky sprievodca plechovými nádobami. A môžete vidieť moje odporúčané základné pekáče v môj výklad na Amazone.

Nemiešajte príliš

Fráza, ktorú bežne uvidíte v receptoch na pečenie, je „nepremixujte“. Je to preto, že prílišné miešanie cesta alebo cesta často vedie k tvrdým pečivám. Tradičné pečivo s múkou produkuje lepok, keď sa mieša, a príliš veľa toho vedie k nepríjemným výsledkom.

Vo väčšine prípadov by ste mali miešať cestá a cestá len dovtedy, kým sa nespoja. Samozrejme, postupujte podľa pokynov konkrétneho receptu, koľko miešať. Niekedy však tieto informácie nie sú poskytnuté. Keď sa to stane, buďte opatrní a miešajte, kým sa ingrediencie nespoja.

Neotvárajte dvierka rúry

Okrem vloženia nádoby do rúry a jej vybratia neotvárajte dvierka rúry viac, ako je potrebné. Dokonca aj krátke otvorenie dvierok zníži teplotu rúry, čo ovplyvní, ako dlho bude trvať pečenie, ako aj to, aká bude hotová štruktúra.

Pohľad cez okno rúry zvyčajne stačí na rýchlu kontrolu, ako sa veci vyvíjajú. Keď je čas na kontrolu pripravenosti, nechajte dvierka otvorené len tak dlho, ako je to potrebné.

Vedieť, ako skontrolovať pripravenosť

Môj posledný tip na pečenie pre začiatočníkov je možno najmenej priamočiary. Môže byť zložité zistiť, kedy je vaše pečivo pripravené na vytiahnutie z rúry. Recept, ktorý používate, by vám mal poskytnúť aspoň jeden spôsob, ako otestovať pripravenosť. Ešte lepšie je, že niektoré recepty vám ponúknu dva fronty hotových jedál – jeden, ktorý je vizuálny, a jeden, ktorý vyžaduje nejaký test.

Vizuálny rad je niečo ako hľadanie zhnednutia alebo stuhnutia. Pravdepodobne dostanete pokyn, že všetko, čo pečiete, by malo byť dozlatista alebo len začínať. Často to môžete posúdiť pohľadom cez dvierka rúry.

Ak chcete zistiť, či sa vaše pečivo javí ako hotové, môže to byť trochu zložitejšie. Často však ide len o to, aby ste zistili, či povrch (konkrétne stred) vyzerá upečený a nie ešte vlhký. Kontrola, či je niečo nastavené, môže vyžadovať test hotnosti.

Test pripravenosti zvyčajne vyžaduje interakciu s čímkoľvek, čo pečiete. Najbežnejším testom je výberový test. Ak zapichnete špáradlo alebo tortový tester do pečeného jedla, pozrite sa naň, keď vyjde. V závislosti od receptu by mal byť zber čistý alebo by mal mať niekoľko omrviniek. Môžete byť tiež nasmerovaní, aby ste skontrolovali, či sa v strede netrasie alebo či sa pri poklepaní niečo nevracia.

Prenosové pečenie

Dôležitá vec, ktorú treba zvážiť, je prenosné pečenie. To jednoducho znamená, že čokoľvek, čo pečiete, bude pokračovať v pečení aj po vytiahnutí z rúry. Teplo z panvice bude chvíľu udržiavať proces pečenia. Hovorí sa, že hotové v rúre znamená prepečené na plechu. Majte to na pamäti pri meraní pripravenosti.

A drôtený chladiaci stojan je veľmi užitočná položka na pomoc v boji proti prenosu pečenia. Položenie čerstvo upečeného pečiva na mriežku umožňuje cirkuláciu vzduchu okolo panvice, čím sa rýchlejšie ochladí. Venujte pozornosť tomu, ako dlho vám recept prikazuje chladiť vaše pečivo v panvici aj mimo nej. Zistite viac: Prečo každý pekár potrebuje drôtené chladiace stojany

Recepty na pečenie pre začiatočníkov

Teraz, keď máte tieto tipy na pečenie pre začiatočníkov pod zásterou, dúfam, že ste si istí svojimi pekárskymi schopnosťami a ste pripravení začať piecť! Ak hľadáte pár receptov pre začiatočníkov na začiatok, vyskúšajte tieto obľúbené.

Ďalšie tipy a triky na pečenie

A ak chcete získať ďalšie tipy na pečenie a vedu o pečení, urobte ďalšie kroky v časti Ako zmäknúť maslo, Metóda smotany a Ako predchádzať bežným problémom so sušienkami.

A určite si pozrite všetky moje tipy na pečenie, kde nájdete ďalšie tipy na pečenie pre začiatočníkov a skúsených pekárov! Šťastné pečenie!

Bake or Break je účastníkom programu Amazon Services LLC Associates Program, partnerského reklamného programu, ktorý nám poskytuje prostriedky na zarábanie poplatkov prepojením na Amazon.com a pridružené stránky.

Zdieľajte toto:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *