Tipy na varenie s gurmánskou kávou

káva gejša, káva panama gejša, zrnková káva Panama gejša, zrnková káva gejša, káva gesha

Pripravte si vrecúško prémiových kávových zŕn Panama Geisha a pravdepodobne máte na mysli len jednu vec:

Uvarte si dokonalú šálku javy a rozplývajte sa v čistej blaženosti, ktorú prináša.

Komodity také vzácne a žiadané ako káva Geisha si najlepšie vychutnáte v ich najčistejšej forme. Nepoškvrnené a nefalšované kávové zrná Panama Geisha (aka Geša káva) vyžadujú maximálny rešpekt.

Napriek tomu je čas a miesto, kde by ste mali zvážiť, či do svojich obľúbených receptov začleníte svoje obľúbené kávy. Možno vám zostala malá hŕstka fazule, ktorá sa nedá natiahnuť do šálky, alebo možno posledných pár fazúľ vo vašej skrýši je po čase. Tak či onak, dobré využitie všetkých zrniek, ktoré máte, dáva zmysel.

Varenie s kávou môže byť skvelé na zabezpečenie toho, aby nič nevyšlo nazmar. Je dokonca možné použiť kávovú usadeninu, ktorú ste už uvarili, na vytvorenie fantastických receptov. Vzhľadom na cenu kávových zŕn Panama Geisha nie je nikdy zlý nápad vymyslieť spôsoby, ako s nimi vytiahnuť dvojité clo!

Stačí rýchle vyhľadávanie na webe, aby ste našli svet inšpiratívnych receptov a kulinárskych zmesí, ktoré môžete vyskúšať. Ale ak sa nás spýtate, existujú tri neprekonateľné spôsoby, ako priniesť kávu do vášho varenia – vrátane gurmánskych zŕn, ako je káva Gesha:

Mokré marinády na mäso

Po prvé, trochu kávy pridanej do vašej obľúbenej tekutej marinády môže byť to pravé, čo mäsu dodá nádherne horkosladkú chuť. Káva je už dlho obľúbeným miestom na okorenenie mexických jedál, ale je tiež skvelá, keď sa používa na marinovanie čohokoľvek, čo plánujete hodiť na gril. Použitá kávová usadenina pridaná do sladkého grilu môže byť úplne transformačná – pred grilovaním jednoducho odstráňte prebytočnú marinádu a sledujte, ako vám mäso pred očami krásne skaramelizuje.

Kávové suché korenie

Môžete tiež urobiť fantastické suché potieranie takmer čohokoľvek, ale s touto super jednoduchou zmesou korenia nič nechutí lepšie ako dobrý steak. V podstate všetko, čo musíte urobiť, je spojiť zvyšky mletej kávy s trochou soli, trochou papriky a možno trochou hnedého cukru. Voľne rozotrite na kusy bravčového alebo hovädzieho mäsa predtým, ako dáte dostatok času na vylúhovanie. Ak chcete veci poňať trochu iným smerom, môžete tiež skúsiť pridať trochu kakaového prášku na potieranie alebo ho okoreniť trochou kajenského korenia.

Neprekonateľná podpora raňajok

Nakoniec, existuje toľko možností, ako preskúmať rannú kofeínovú injekciu na nové miesta. Napríklad našľahanie vlastného masla nasiaknutého kávou môže byť to pravé, ako premeniť obyčajný balík palaciniek na niečo vážne dekadentné. Slanina naplnená kávou je tiež miliónkrát zhovievavejšia, ako sa zdá, rovnako ako kombinácia javorového sirupu a prémiovej kávy. Či už je to sladké, slané alebo uspokojivá kombinácia oboch, je pravdepodobné, že sa to dá vylepšiť strategickým pridaním vašej obľúbenej kávy.

Teraz si môžete objednať čerstvo praženú 100% kávu Panama Geisha z internetového obchodu Hayman. Je k dispozícii v rôznych veľkostiach, od 100 g (3,5 oz) po 680 g (24 oz) škatuľky. Môžete si tiež vybrať rôzne formáty, pretože naša Panama Geisha je k dispozícii ako zelené kávové zrná (tj nepražené kávové zrná / surové kávové zrná na domáce praženie vo vašej pražiarni), pražená káva z celých zŕn, mletá káva, kávové struky kompatibilné s Nespresso®* kávovary a kapsuly kompatibilné s Keurig K-Cup®* – kliknite sem a objednajte si kávu Panama Gesha teraz, ponúkame dopravu do celého sveta zdarma!

* Nespresso® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Société des Produits Nestlé SA, ktorá nesúvisí s Hayman ®. Naše kapsuly na espresso nie sú vytvorené ani predávané spoločnosťou Nespresso®.

** Keurig a K-Cup sú registrované ochranné známky spoločnosti Keurig Green Mountain, Inc. nesúvisiace s Hayman®. Naše tobolky nie sú vytvorené ani predávané spoločnosťou Keurig®.Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *