Toto sú najlepšie kávové nápoje z celého sveta

Ste kávový fajnšmeker alebo len hľadáte ranné nakopnutie? Objavte najlepšiu kávu na svete, keď spoznávame krajiny po celom svete.

Tieto kávy sú známe svojou jedinečnou chuťou, bohatou arómou a úžasnou chuťou.

Tento zoznam sme zostavili, aby sme predstavili niektoré z najchutnejších káv z celého sveta.

Top 10 najlepších kávových nápojov z celého sveta

1. Štrajk, Grécko

instantná káva frappe grécka

Frappe je penivý nápoj vyrobený miešaním instantná kávamlieko a cukor. Je to v podstate studená, sladená verzia latte.

Frappe je pravdepodobne najobľúbenejšia grécka káva. Táto chutná zmes bola neúmyselne vytvorená v roku 1957 Dimitrisom Vakondiosom a odvtedy zostala základným gréckym stredomorským nápojom.

Môžete to urobiť sami pomocou a balenie instantnej kávyalebo si dajte pohár pre seba, keď najbližšie navštívite Grécko!

2. Weiner Melange, Rakúsko

Rakúšania sú známi svojou kvalitnou kávou a viedenská kultúra kaviarní bola dokonca zapísaná do UNESCO ako značka rakúskeho „nehmotného kultúrneho dedičstva“. A nie sú to len delikátne koláčiky, ktoré priťahujú turistov, ale aj lahodná káva.

Slovo „melanž“ je odvodené z francúzskeho slovesa méler, čo znamená miešať, a najstaršie písomné správy o melanži pochádzajú z Viedne z polovice 19. storočia. Táto klasická viedenská káva Macchiato je vyrobená zo silného a sladkého espressa, ktoré vás udrží v strehu.

Podáva sa so šľahačkou, kakaovým práškom a duseným mliekom, čím vytvára dokonalú kombináciu chutí.

3. Cafezinho, Brazília

Cafezinho, tradičný kávový nápoj, vzniká pridaním cukru alebo „rapadury“, nespracovaného cukru z Brazílie. Hoci sa Cafezinho môže piť čierne, pre milovníkov kávy je normálne pridať do nápoja mlieko alebo smotanu, aby zvýraznili chuť a zahustili konzistenciu.

Brazílska pohostinnosť je na špičkovej úrovni a Cafezinho je charakteristickým znakom bahájskej pohostinnosti. Varí sa cez špeciálny látkový flanelový filter a podáva sa super sladké, hoci cukor sa pridáva skoro na začiatku procesu varenia. Vo všeobecnosti sa pije bez mlieka alebo smotany, toto je recept na kávu, ktorý si môžete vychutnať.

4. Dalgona, Macao

Dalgona je jednoduchý a rýchly spôsob prípravy krémového nápoja z kávy. Počas epidémie COVID-19, keď ľudia zostávali doma a natáčali si filmy, keď ručne šľahali instantnú kávu, sa stala známou na sociálnych sieťach.

O vytvorenie nápoja sa zaslúžil Leong Kam Hon, bývalý macajský lodiar, ktorý založil svoju firmu „Wai Ting Coffee“.

Táto lahodná zmes je jednoducho instantná káva v prášku, cukor a horúca voda na vytvorenie hladkého, lahodného nápoja, ktorý si môžete vychutnať v pohodlí vášho domova.

5. Affogato, Taliansko

pripraviť instantnú kávu affogato

Pokiaľ ide o kávu, Taliani určite vedia, ako vytvoriť chutnú zmes. Keď potrebujete rýchlu sladkú pochúťku po večeri alebo sa pobavíte, toto je najrýchlejší dezert na prípravu. Affogato je lahodný dezert vyrobený zo smotanovej vanilkovej zmrzliny, espresso kávy, strúhanej tmavej čokolády a záludnej kvapky alkoholu.

Na prípravu Affogato pripravte espresso a potom pridajte jednu alebo dve kopčeky vanilkovej zmrzliny a dávku espressa do veľkého pohára alebo misy. Na dokončenie zmrzlinu polejte trochou tmavej čokolády a pokvapkajte ju 1 polievkovou lyžicou voliteľného likéru. Vaše lahodné Affogato je pripravené na konzumáciu.

6. Turecká káva, Turecko

Turecká kávová kultúra je celosvetovým fenoménom a vrcholom toho všetkého je Türk Kahvesi Coffee. Tento chladivý nápoj sa pripravuje a podáva v medenom ibriku alebo džezve, malej mosadznej nádobe vyhrievanej na otvorenom ohni. Cukor sa pridáva počas procesu varenia a nepoužíva sa mlieko ani smotana.

Šálka ​​je vyrobená z jemne mletých kávových zŕn: proces varu vytvára penový povrch. Snažte sa kávu nemiešať, aby ste tento proces narušili. Kardamón dodáva tomuto nápoju dostatok korenia; vychutnajte si pomaly samostatne alebo so sladkosťami tureckého medu pre extra chuť a dekadenciu.

7. Cape, južná India

Keď prejdete do častí regiónu Malnad v južnej Indii, uvidíte dva kovové kontajnery. Jeden drží šálku a druhý hlboký tanierik. Hneď ako uvidíte tieto dve nádoby, budete vedieť, že vaše chuťové poháriky sa chystajú preskúmať jednu z najvyberanejších káv na svete.

Miestna káva je pražená a jemne mletá, presakovaná horúcou vodou, aby sa extrahovala chuť, a potom zaliata napeneným mliekom. Podáva sa medzi dvojicou týchto šálok nazývaných Karigadu (karig znamená čaj) a kaanjiya (“zrelé”) vyrobené zo špeciálneho druhu hliny s názvom “Tezthi”, ktorá má jedinečnú pórovitú textúru.

Ťahanie medzi dvoma pármi pohárov ochladí a premieša tekutinu pred podávaním na ľade v malých pohároch známych ako “beedi”. A je to chutné!

8. My-My, Maroko

Zažite pulzujúcu kávovú kultúru v Maroku, kde majú kaviarne v teplom počasí stoličky na chodníku s výhľadom do ulice. Najlepší spôsob, ako si dať kávu v Maroku, je „Nous-Nous“, v arabčine „polovica napoly“ – napoly káva, napoly horúce mlieko. Výsledkom je niečo ako Piccolo Latte, silný, chutný nápoj podávaný v malom pohári a vypitý, pričom si vychutnávate lahodnú explóziu chutí.

Kávovú špecialitu Maroccan Nous Nous si doma pripravíte pomerne jednoducho. Všetko, čo potrebujete, je prístroj na prípravu espressa a spôsob, ako napariť alebo napeniť mlieko.

9. Cortado, Argentína

ako pripraviť instantnú kávu

Ak niekedy navštívite Argentínu, vyskúšajte slávnu kaviareň Cortado, malú šálku kávy a horúce, jemne napenené mlieko, ktoré sa dokonale rozplýva na jazyku.

V krásnom meste Buenos Aires si ráno cCrtado zvyčajne vychutnáte s dvoma alebo tromi tostadami alebo malými lahodnými croissantmi v kaviarni s výhľadom. Najlepšie na tejto káve je, že veľkosť si môžete kedykoľvek zmeniť k vašej spokojnosti.

Kávu si môžete objednať v Jarrito (vyššia šálka na espresso).

10. Flat White, Austrália

Austrálsky Flat White je espresso preliate horúcim, napeneným mliekom. Je to kávový nápoj vyrobený z napareného mlieka a mikropeny, ktoré mu dodávajú zamatový a príťažlivý vzhľad.

Má väčší pomer kávy k mlieku a hodvábnejšie mlieko, čo umožňuje, aby espresso dominovalo chuti, pričom je podporované smotanou. Ak dávate prednosť káve, ktorá má krémovú textúru duseného mlieka s výraznou chuťou espressa, vyskúšajte Flat White.

Záverečné myšlienky

Preskúmajte najlepšie kávy z celého sveta a vytvorte si krásne spomienky pri skúšaní rôznych receptov. Ak patríte medzi milovníkov kávy a objaviteľa, všetko, čo musíte urobiť, je vyskúšať kávové nápoje z krajín uvedených vyššie.

Vyskúšajte instantnú kávu Waka ešte dnes. Získajte to tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *