Tradičný recept Panettone OLIVIERI z roku 1882 je na Vianoce vegánsky – vegconóm

Taliansky špecialista na panettone OLIVIERI 1882 uvádza na trh úplne prírodný, vegánsky panettone pre autentické talianske oslavy sviatkov. Nové Vegánska vianočná torta je podľa Olivieriho 100% pripravený ručne.

Prieskumy ukazujú, že jeden zo štyroch spotrebiteľov na celom svete sa identifikuje ako flexitarián a polovica spotrebiteľov na celom svete sa zaujíma o rastlinné potraviny alebo nápoje. S týmito trendmi sú očakávania vegánskeho predaja na tieto Vianoce vysoké.

„Panettone, obľúbený Talianmi po stáročia, vládne ako dovolenková pochúťka bel paese. Vysoký, kupolovitý sladký chlieb tradične vyžaduje maslo a vajcia, ale Olivieri 1882 sa rozhodol pre klasiku, že vegáni si môžu dať svoj koláč a zjesť ho tiež!“ hovorí spoločnosť.

kúsok panettone s hrozienkami a sušeným ovocím
© OLIVIERI 1882

Výmena živočíšnych zložiek

OLIVIERI 1882 pečie panettone už šesť generácií a toto vianočné obdobie je po prvýkrát, čo si „živočíšne suroviny vymenia miesto za rastlinné alternatívy“.

Reinterpretácia panettone spoločnosti je vyrobená z prvotriednych surovín a techník dlhej fermentácie. Receptúra ​​bez zvierat nahrádza maslo slnečnicovým olejom, vodou a fair-trade bambuckým maslom a používa emulziu vody a slnečnicového lecitínu ako náhradu vaječných žĺtkov. Obsahuje hrozienka sultánky a madagaskarskú bourbonskú vanilku na zachovanie pôvodnej vône a chuti panettone.

„Vegánsky vianočný koláč je náš osobný pohľad na vianočný koláč pripravený bez použitia živočíšnych surovín. Má dvojnásobný čas kysnutia viac ako 48 hodín, vyrába sa len zo živého kysnutého cesta a je plnený austrálskymi 5-korunovými sultánkami Sultanina a čiernymi bodkami madagaskarskej bourbonskej vanilky vo vnútri. Textúra je mimoriadne jemná, chuť elegantná, ale pevná,“ uvádza spoločnosť.

OLIVIERI 1882 Vegan Christmas Cake sa predáva na webovej stránke spoločnosti a môže byť doručená zákazníkom v Európe a USA. Produkt je k dispozícii iba na rezervácie s doručením do Vianoc od 12. decembra.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *