Trend sponzorovaných post Ingredients: Flexibilný a tolerantný H&F pektín pre vegánske aplikácie – vegconóm

Pektín bol prvýkrát objavený v ovocí pred viac ako 200 rokmi. Možnosť využitia pri výrobe potravín však bola uznaná až začiatkom 20. storočia. Pektín je prírodná vláknina, ktorá sa nachádza v jablkách spolu s citrusovými plodmi, ako sú pomaranče, citróny a limetky. Vďaka tomu je produktom čisto rastlinného pôvodu a dokonale sa hodí pre vegánske aplikácie – používa sa na textúrovanie a ako želírovacie činidlo, zahusťovadlo alebo stabilizátor.

V mnohých oblastiach použitia môže pektín doplniť alebo dokonca nahradiť iné textúrovacie zložky, ako je želatína v ovocných gumách, marshmallow a panna cotta. Ako doplnková zložka môže pektín so škrobom efektívne kombinovať technologické výhody oboch stabilizátorov a vytvárať ďalšie výhody v pečiteľných ovocných plnkách alebo gumených cukrovinkách. V ovocných jogurtových prípravkoch možno tento pozitívny efekt dosiahnuť aj pektínom v kombinácii s karobovou gumou.

Jablkové a citrusové pektíny H&F ponúkajú funkčné a senzorické výhody v rôznych produktoch:

• Alternatívy mlieka
• Alternatívy k jedlu a pitiu rastlinného jogurtu
• Vegánske gumené cukrovinky
• Džemy a ovocné nátierky
• Ovocné prípravky na pečenie do pečiva
• Vegánske lahôdkové výrobky a lahôdkové omáčky

pektínová zložka H&F
© Herbstreith & Fox

Herbstreith & Fox ponúka široký sortiment vysokokvalitných pektínov získaných predovšetkým z jablčných výliskov a citrusových šupiek. Aby sa zabezpečila čo najvyššia kvalita a čistota, výrobný proces používaný na extrakciu pektínu z ovocia si vyžaduje veľké skúsenosti a starostlivé zaobchádzanie.

Konečné rozhodnutie o tom, ktorý pektín sa použije, je diktované predovšetkým špecifickými požiadavkami konečného produktu. Skúsení aplikační inžinieri v tíme H&F vás podporia pri hľadaní dokonalého produktového riešenia – spýtajte sa nás!

Ďalšie informácie nájdete na stránke:

Kontakt: [email protected]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *