Tri kaviarne vás privítajú na pulzujúcej kávovej scéne v Marseille

Miestni aj turisti majú v Marseille čo objavovať; tu sú tri kaviarne, ktoré sa oplatí vyhľadať v tomto rušnom historickom francúzskom meste.

TANYA NANETTI
SENIOR ONLINE KORESPONDENT

Fotografie od Tanya Nanetti

Marseille, najstaršie mesto vo Francúzsku a jedno z najstarších európskych osád, ktoré bolo nepretržite obývané, bolo vždy taviacim kotlom kultúr a tradícií. S neustále sa rozvíjajúcou populáciou je Marseille teraz na pokraji stať sa – po mestách ako Londýn, Berlín a Lisabon – novým európskym „it“ mestom.

Turisti, miestni obyvatelia a bývalí obyvatelia zdieľajú pulzujúce ulice Marseille. Prírodné vinárne tu vyrastajú na každom rohu, kvalitné reštaurácie sedia vedľa chatrčí s chutným pouličným jedlom a špeciálne kaviarne a pražiarne konečne dostávajú uznanie, aké si zaslúžia.

Tu je niekoľko skvelých podnikov, ktoré vás privítajú na rozvíjajúcej sa scéne špeciálnej kávy v Marseille.

Na dvoch drevených poličkách sú zobrazené kávové vrecúška dostupné v Brulerie-Moka, ktoré sú v hnedých papierových kraftových vreciach a označené jasnými nálepkami.
Výber káv, ktoré si môžete kúpiť v Brûlerie Möka v Marseille.

Möka pekáč

Len kúsok od vychodených trás, aby ste neboli preplnení turistami, je Brûlerie Möka, malá kaviareň a pražiareň špeciálnej kávy na tichom rohu. Brûlerie Möka má krásnu zatienenú terasu, kde môžete hľadať úkryt pred neúprosnou horúčavou Marseille.

Malý tím usmievavých baristov pod vedením pražiarky a zakladateľky Iris na vás čaká od utorka do soboty. Vezmite si prelievačku V60 alebo Latte Glacé (miestna verzia ľadového latte). Vyberte si z ponuky chutné sladké alebo slané občerstvenie, vždy sezónne a vyrobené z lokálnych surovín. A cestou von si nezabudnite zobrať vrecko čerstvo praženej kávy!

Nápis Deep Coffee nad dvierkami, zobrazujúci logo vo všetkých čiapkach.
Nie je to len kaviareň, Deep Coffee sa môže pochváliť aj obchodom s lahôdkami a časopismi
možnosti espressa a prelievania

Hlboká káva

Le Vieux-Port je pulzujúcim srdcom Marseille.

Starý prístav Marseille stráži stará pevnosť Fort Saint-Jean. O niečo ďalej leží skvost Bazilika Panny Márie Strážnejdejisko mnohých známych príbehov, od Gróf Monte Cristo do V tajnej službe Jej Veličenstva.

Čierne kávové vrecká na poličke v Deep Coffee.
Výber z ponuky Deep s jedným pôvodom.

Hoci je rušný kaviarňami, reštauráciami a boulangeriami, žiaľ, mnohé z remízok v starom prístave v Marseille sú v súčasnosti pascami pre turistov. To je jeden z dôvodov Hlboká káva je taká špeciálna. Táto špeciálna pražiareň kávy má čo ponúknuť: lákavé malé sústa, an lahôdky (lahôdky) a obchod s časopismi. Milí baristi vám uvaria dokonalú polievku alebo chutné espresso. Aby toho nebolo málo, zatienená terasa Deep je ako stvorená na zahnanie únavy z dňa.

Nahliadnutie do 7VB s veľkou zelenou rastlinou monstera, gaučom a vintage čalúnenými stoličkami.  Na stene napravo sú okná od podlahy až po strop.  Vnútri sedia dvaja zákazníci.
7VB má okná od podlahy až po strop a vintage stoličky pre jasný a relaxačný zážitok.

7VB káva

Skratka pre „7-Vie-est-Belle“ (Tento život je krásny), 7VB je názov, ktorý stelesňuje skutočného ducha tejto krásnej kaviarne. Špeciálna káva, kvalitné čaje, malé, ale chutné slané menu a veľa sladkých dobrôt, ako sú chutné škoricové rolky, to všetko nájdete na 7VB.

Retro pohovky a kreslá, rastliny a tichá a uvoľnená atmosféra robia toto miesto ideálnym na oddych. To, čo robí kaviareň mimoriadne jedinečnou, je jej osobitá detská izba, kde sa deti môžu voľne a bezpečne hrať, zatiaľ čo ich rodičia sa rozprávajú pri káve.

Závesné rastliny a závesné svietidlá na strop 7VB.
Množstvo rastlín 7VB robí tento priestor v štvrti Le Panier veselým a zeleným.

7VB Café sa nachádza v Košíknajstaršia štvrť Marseille. Táto štvrť sa nedávno stala skutočným skanzenom vďaka graffiti a mnohým kultúrnym pamiatkam. Toto je ideálne miesto na odpočinok po popoludňajších hodinách strávených potulkami úzkymi uličkami historickej štvrte.

O AUTOROVI

Opýtajte sa Nanetti (ona/ona) je špeciálny kávový barista, cestovateľ a snílek. Keď nestojí za kávovarom (alebo nenavštevuje nejaký skrytý kút sveta), má plné ruky práce s písaním Kávové povstaniewebovú stránku o špeciálnej káve, ktorú vytvára spolu so svojím priateľom.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *