Ukážka majstrovstiev sveta v aeropresse 2022

Vancouver, BC, sa pripravuje na usporiadanie globálnej súťaže AeroPress v roku 2022, ktorá sa uskutoční 1. až 3. decembra.

ERIK ROLFSEN
ŠPECIÁLNE K ČASOPISU BARISTA

Fotografie sú s láskavým dovolením World AeroPress Championship

Dôverujte Kanaďanom, že dajú svoj prvý Majstrovstvá sveta v aeropresse (WAC) hokejová téma.

Pretekári ešte ani nepristáli vo Vancouveri na WAC, ale oficiálne Instagramový účet už dáva svoje tváre na hokejové karty.

WAC je navrhnutý tak, aby bol vysokoenergetickým a prístupným podujatím.

Herný plán

Samozrejme, hokej je hra s tromi obdobiami, preto WAC tento rok zaviedol veľkú zmenu. To, čo bolo predtým jednodňovým šprintom, je teraz a trojdňové podujatie prebieha od 1. do 3. decembra. Účastníci tak budú mať medzi zmenami trochu viac času na vydýchnutie.

Porotcovia AeroPress si vyberajú svoj obľúbený nápoj ukazovaním; kolo vyhráva súťažiaci s najväčším počtom „bodov“.

„Súťažiaci nie vždy dostanú šancu ustúpiť a vziať všetko do seba, pretože je to také vysokoenergetické a je tam toľko adrenalínu,“ hovorí Grant Gamble, kreatívny riaditeľ World AeroPress Championship z Vancouveru. „Zdieľajú nápady s kávovými profesionálmi a nadšencami zo všetkých týchto rôznych krajín. To, že môžeme dať konkurentom priestor na takéto spojenie a rast, je naozaj skvelé.“

Od svojho založenia v roku 2008 sa WAC odlišuje od ostatných kávových súťaží tým, že kladie zábavu, komunitu a dostupnosť nadovšetko. Začína s približne 3 500 pretekármi a veľmi málo prekážkami vstupu. Každý, kto si myslí, že uvarí dobrý pohár, je vítaný na živých lokálnych kvalifikáciách, ale právo zúčastniť sa prvého svetového finále po pandémii si vyslúžilo len niekoľko desiatok osobne.

Súťaže v AeroPress sú otvorené pre každého, no na majstrovstvá sveta v AeroPress sa dostane len pár vyvolených.

Deň 1: Tréning a kondicionovanie

V súlade s hokejovou témou je prvý deň účtovaný ako tréning a príprava. Súťažiaci dostanú oficiálnu súťažnú kávu a dolaďujú svoje recepty. Strávia deň učením sa od minulých šampiónov a významných hostí z kávového priemyslu. Zapojiť sa môžu aj členovia prosperujúcej kávovej komunity vo Vancouveri, ktorí kupujú lístky.

2. deň: Play-off

Druhý deň je Playoffs – celý deň varenia, keď rozhodcovia zredukujú pole na tri a nakoniec korunujú šampióna.

Porotcovia vyberajú svoje obľúbené kávy z ponuky troch.

Deň 3: Prevzatie kaviarne

Potom sa oficiálna súťažná káva a víťazný recept dostanú do 10 vancouverských kaviarní v rámci príprav na tretí deň Café Takeover. Tieto obľúbené kaviarne otvoria svoje brány všetkým konkurentom alebo zákazníkom, ktorí chcú slávnostnú atmosféru a chuť víťazného piva.

„Naším cieľom je zabezpečiť, aby každý, kto sa zúčastní – vyhrá, prehrá alebo remizuje –, odchádzal nadšený zo súťaženia v nasledujúcom roku,“ povedal generálny riaditeľ World AeroPress Championship Tim Williams. “Zo všetkých správ vyplýva, že vo Vancouveri sa deje veľa skvelých vecí a nemôžem sa dočkať, až to zažijem spolu s ostatnými, ktorí prídu do mesta.”

A už sa nevieme dočkať, kedy padne prvý puk.

O AUTOROVI

Erik Rolfsen (on/on) je bývalý redaktor v Provincia Vancouver ktorý teraz píše o káve na Bean Básnik.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *