Umami Meats oznamuje výskumnú spoluprácu so spoločnosťou Waters Corporation pre kultivované ryby – vegconóm

Umami Mäso of Singapore dnes oznamuje výskumnú spoluprácu s vedcami v oblasti potravín a výživy na adrese Waters Corporation vyvinúť laboratórne metódy pre prémiové kultivované rybie produkty.

Umami Meats sa zameriava na pestovanie prémiových rýb, ktoré patria do IUCN (Medzinárodná únia na ochranu prírody) Červený zoznam, sú nevhodné na poľnohospodárstvo a sú ohrozené v dôsledku nadmerného rybolovu v oceánoch.

„Každý rok sa uloví viac ako 2 bilióny rýb na ľudskú spotrebu“

Len za posledné dva mesiace spoločnosť urobila veľké pokroky vrátane podania patentu na technológiu s jedným kmeňovým bunkom, ktorý mení hru; spolupráca so spoločnosťou Ingredion pri pestovaní filé z rybích koláčov; a odhalenie toho, čo tvrdí, že je to prvá kultivovaná rybia guľa laksa na svete.

rybia guľôčková polievka Umami Meats
©Umami Meats

Waters prevádzkuje výskumné laboratórium na svetovej úrovni Singapur ktorý uľahčuje spoluprácu s priemyslom a akademickými odborníkmi s cieľom urýchliť a podporiť pokrok vo výskume bezpečnosti potravín a vody. Laboratórium podľa spoločnosti poskytuje prístup k pokročilým špeciálnym technológiám, vedeckým mysliam a financovaniu na podporu zmysluplných projektov.

„Každý rok sa uloví viac ako 2 bilióny rýb na ľudskú spotrebu, a keďže väčšinu týchto druhov nemožno chovať, mnohé z nich vedie nadmerný rybolov k vyhynutiu. Naša spolupráca so spoločnosťou Waters Corporation je významným krokom k vývoju efektívneho a nákladovo efektívneho procesu produkcie pestovaných rýb,“ povedal Mihir PershadCEO spoločnosti Umami Meats.

rozsah pestovaných rýb
© Umami Meats

„Pevne veríme v hodnotu analytických údajov z vedeckých výskumných nástrojov na zlepšenie nášho vývojového procesu a kvality produktov a sme nadšení z toho, čo bude možné vďaka sieti a podpore vedcov pre potraviny a výživu vo výskumnom laboratóriu Waters v Singapur,“ dodáva Pershad.

„Spoluprácou s priemyselnými a akademickými odborníkmi môžeme pomôcť urýchliť efektívnu produkciu kultivovaných morských plodov na bezpečnú spotrebu a podporiť pokrok vo výskume bezpečnosti potravín a vody,“ povedal. David CurtinViceprezident pre Áziu a Tichomorie, Waters Corporation. “Umami Meats aj Waters zdieľajú spoločnú víziu, že inovatívny výskum je nevyhnutný pre budúcu bezpečnosť a udržateľnosť našich zásob potravín a vody.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *