Upcycled Food Innovator Anina oznamuje 3,3 milióna USD BEZPEČNÉ kolo a uvedenie produktu na trh – vegconóm

Izraelský technologický startup visieť oznamuje kolo 3,3 milióna USD SAFE a nedávne uvedenie svojich novo vyvinutých hotových jedál na rastlinnej báze vyrobených z recyklovanej zeleniny.

„Meníme spôsob, akým jeme, a formujeme budúcnosť pre zmysluplný kulinársky zážitok pre spotrebiteľov“

Kolo SAFE viedli Strauss Group, The Kitchen Hub, Unovis, Unorthodox Ventures, AgFunder VC, Wordcreate Inc. a Israeli Innovation Authority (IIA).

Anat Natan, Meydan Levy a Esti Brantz založili Aninu v roku 2020, aby našli nové spôsoby, ako zlepšiť efektivitu, predchádzať plytvaniu a spojiť spotrebiteľov s výživnými potravinami. Spoločnosť tvrdí, že vyvinula jedinečnú patentovanú technológiu, ktorá vytvára flexibilné laminované pláty z čerstvej recyklovanej zeleniny, čo im umožňuje vytvárať rôzne tvary a tým kulinárske umenie, ktoré môžu spotrebitelia pridať k zážitku z rýchleho jedla.

Zeleninové hotové jedlá
© Yasmin & Arye Photographers

Začiatkom tohto roka Anina oznámila vývoj svojich hotových jedál na rastlinnej báze balených v kapsulách vyrobených z recyklovanej zeleniny, pričom tvrdila, že narúša trh s hotovými jedlami vďaka inšpiratívnemu formátu balenia.

Anat Natan, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Anina, hovorí: „Anina má skutočný vplyv na potravinársky priemysel zmierňovaním potravinového odpadu a jeho premenou na inovatívne produkty na rastlinnej báze so vzrušujúcim vzhľadom a dojmom. Anina reaguje na rastúci dopyt po tom, ako čo najlepšie využiť nechcenú zeleninu a premeniť ju na niečo umelecké, čo osloví oči aj paletu.

“Po úspešnom uvedení produktu v Izraeli a pozitívnej spätnej väzbe, ktorú sme dostali od amerických mileniálov, sme pripravení priniesť naše produkty do USA.”

Lamináty Zelenina
© Yasmin & Arye Photographers

Jedlo v kapsule

Ako uvádza startup, Anina’s pod je kompletné jedlo vyrobené z odmietnutej zeleniny, ktorá nespĺňa štandardy trhu a inak by vyšla nazmar. Táto „škaredá“ zelenina je laminovaná a tvarovaná do kapsuly alebo struku, ktorý bude obsahovať jedlo.

Mor Wilk, Aninin viceprezident pre výskum a vývoj, hovorí: „Srdcom našej technológie je vytváranie vrstiev. „Srdcom našej technológie je vytváranie zeleninových plátov. Flexibilita týchto plátov nám umožňuje vytvoriť akúkoľvek 3D štruktúru a vytvoriť akýkoľvek recept v dekoratívnej kapsule, pričom každá je nastavená na svoj jedinečný kontrolovaný čas varenia.

Tím izraelskej Aniny
© Eyal Toueg, TheMarker

Podľa Aniny je každý struk vyrobený z dvoch plných šálok zeleniny obsahujúcich 40 % dennej výživy dospelého človeka, má vysoký obsah bielkovín a vlákniny a je bez konzervačných látok a farbív.

„Meníme spôsob, akým jeme, a formujeme budúcnosť pre zmysluplný kulinársky zážitok pre spotrebiteľov. Jedlá kapsula Anina rieši aj dnešný rýchly životný štýl, ktorý príliš často núti spotrebiteľov robiť kompromisy v kvalite jedla, ktoré jedia,“ dodáva Anat Natan.

Rad hotových jedál Anina má tri produkty, Pasta Primavera, Mediterranean Bowl a Vietnamese Bowl, ktoré boli nedávno uvedené na trh v Izraeli. Produkty sú dostupné online, v prémiových a butikových pekárňach a v co-workingových priestoroch.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *