„V oblasti rastlinných syrov je obrovská príležitosť“

Bel Brands USA je americká dcérska spoločnosť Bel Group, tretej najväčšej svetovej spoločnosti na výrobu značkových syrov a lídra v oblasti jednorázových syrových výrobkov. V roku 2020 Bel Group oznámila odvážne plány na vytvorenie rastlinných verzií pre každú zo svojich kľúčových značiek, vrátane Boursin, Babybel a The Laughing Cow. Krátko nato debutoval Boursin Dairy-Free s veľkou pompou na americkom trhu, po ktorom nasledovalo uvedenie Babybel Plant Based a prvého rastlinného syra od Bel, Nurishh.

Podľa spoločnosti je jej 150-ročné skúsenosti s výrobou syra vysoko nad konkurenciou a má v úmysle naďalej využívať tieto znalosti na transformáciu trhu s rastlinnými syrmi. Hovorili sme so Shannonom Maherom, marketingovým riaditeľom Bel Brands USA, o vzrušujúcich syrových inováciách spoločnosti, nadchádzajúcom uvedení bezmliečnej kravy Laughing Cow a jej ambicióznych plánoch budúceho rastu.

Čo inšpirovalo Bel Brands k vstupu na trh s rastlinnými syrmi?
Veľkú časť dlhodobého úspechu spoločnosti Bel Brands USA možno pripísať spôsobu, akým sa zameriavame na potreby a želania spotrebiteľov a zároveň prinášame na trh včasné inovácie. Ako spoločnosť so 150-ročnou históriou výroby syrov bola diverzifikácia nášho portfólia na rastlinnú jasným ďalším krokom, ktorý trval takmer desať rokov.

Bezmliečne výrobky Bel Brands USA
©Bel Brands USA

Identifikovali sme nedostatok možností v priestore, ktorý by vyhovoval trendom flexitariánskych potravín a vyvíjajúcim sa požiadavkám spotrebiteľov na rastlinný syr s vynikajúcou chuťou. Naša rastlinná inovácia je účelnou voľbou v súlade s našou firemnou stratégiou. Formálne ustanovené ako „Pre všetkých. For Good,“ Bel presadzuje zdravšie a zodpovednejšie jedlo pre všetkých, ktoré zahŕňa naše záväzky týkajúce sa výživy, udržateľného poľnohospodárstva a znižovania našej environmentálnej stopy.

V USA Bel Brands zaujala vedúcu pozíciu medzi tradičnými syrárskymi spoločnosťami tým, že veganizovala dve zo svojich najznámejších značiek – Boursin a Babybel. Čo vás viedlo k tomu, že ste sa najskôr zamerali na inováciu týchto dvoch produktov?
Alternatívny syr je jedným z menej vyzretých segmentov v kategórii bez mliečnych výrobkov, pričom mnohé existujúce produkty nedosahujú vlastnosti, ktoré je ťažké napodobniť – chuť, textúru, pocit v ústach.

Uprednostnili sme spustenie našich alternatívnych mliečnych výrobkov od spoločností Boursin a Babybel, aby sme oslovili našich fanúšikov v dvoch kľúčových momentoch – pri zábave a občerstvení. Vzhľadom na to, že Boursin Garlic & Fine Herbs je základom zábavy v domácnostiach po celej krajine, pri skúmaní alternatív mliečnych syrov sme si všimli nedostatok jednoduchých možností zábavy v tejto kategórii.

“Uprednostnili sme uvedenie Boursin a Babybel, aby sme oslovili našich fanúšikov v dvoch kľúčových momentoch – zábave a občerstvení.”

Uvedením Boursin Dairy-Free sme vyplnili túto medzeru na trhu dodaním skutočne lahodného a pôžitkárskeho produktu, ktorý dokonale stelesňuje originálnu charakteristickú chuť Boursin v odrode bez obsahu mliečnych výrobkov, ktorú môžu fanúšikovia použiť pri akejkoľvek príležitosti.

Boursin syr bez mlieka
©Bel Group

A vedeli sme, že fanúšikovia netrpezlivo očakávajú alternatívnu verziu nášho ikonického syra Mini Babybel. Prostredníctvom prieskumu kategórií sme zistili, že na trhu je nedostatok alternatív syra na občerstvenie. Bolo dôležité uprednostniť tento vývoj, aby sme spotrebiteľom ponúkli chutný rastlinný snackový syr.

Minulú jar sa Babybel Plant-Based rozšírila celoštátne po celých USA – môžete nám povedať, aké bolo prijatie spotrebiteľmi?
Boli sme nadšení z pozitívnej odozvy spotrebiteľov, ktorú sme dostali od uvedenia Babybel Plant-Based túto jar, najmä pokiaľ ide o chuť a textúru. Oveľa prekonalo naše očakávania na pultoch so záujmom maloobchodníkov viac ako dvojnásobkom našej pôvodnej prognózy. Zaznamenávame tiež mieru spotrebiteľských testov nad priemerom kategórie*.

Rastlinný syrový snack Babybel
©Bel Brands USA

Toto je svedectvom procesu vývoja, ktorý trval viac ako dva roky od objavenia nápadu až po uvedenie konečného produktu na pulty predajní. Tešíme sa na pokračovanie tejto dynamiky a na rozširovanie bezmliečnych možností Babybel na základe spätnej väzby a dopytu spotrebiteľov.

*Údaje o nákupnej karte od popredného predajcu, údaje za 52 týždňov končiace 17. 9. 2022

Prvá úplne rastlinná rada syrov od Bel Branda, Nurishh, debutovala vo vybraných maloobchodných predajniach v roku 2021 – čo odlišuje tieto produkty od podobných rastlinných syrov?
Nurishh je umiestnený ako all-inclusive rastlinný syr pre všetkých, jediná značka rastlinných syrov, ktorá spĺňa potreby flexitariánskych spotrebiteľov. Je jedinečný vzhľadom na svoju škálu ponuky od Shreds a Slices, ktoré sa dajú variť, až po občerstvenie s kockami a potieranie s krémovým syrom.

Jeho textúra a chuťový zážitok porazili svojich konkurentov vylepšenou roztápateľnosťou a krémovým pocitom v ústach. Pre konzumentov rastlinných syrov je chuť kraľovať a je prekážkou číslo jedna pri kúpe, ale Nurishh má skutočnú chuť a vďaka 150-ročným odborným znalostiam spoločnosti Bel o syroch poskytuje zážitok podobný syru s dokonalým pocitom v ústach.

Pizza s kúskami Nurishh Mozzarella Style
©Bel Group

Minulý rok spoločnosť Bel Brands uviedla, že má v úmysle uviesť na trh vegánske verzie mnohých svojich kľúčových značiek vrátane The Laughing Cow. Ako ide tento vývoj – a kedy ich môžeme očakávať v obchodoch?
Sme nadšení, že môžeme dostať The Laughing Cow Plant-Based do rúk verných aj nových zákazníkov, no recept stále zdokonaľujeme. Fanúšikovia krémovej lahodnosti budú musieť ešte chvíľu vydržať, pretože stále zabezpečujeme, aby tento nový produkt ponúkol chuť, ktorú naši fanúšikovia očakávajú. Očakávame, že konečný produkt sa dostane na pulty v roku 2023. Viac čoskoro!

Keď sa pozriete do budúcnosti, aké sú vaše plány na najbližšie roky? Pripravujú sa nejaké ďalšie produkty/inovácie?
V Bel Brands sme nadšení, že môžeme pokračovať v raste v segmente rastlinnej výroby a že môžeme spotrebiteľom ponúkať flexitariánske možnosti, ktoré majú rovnakú chuť a profil textúry ako tradičné mliečne syry. Vždy počúvame našich spotrebiteľov a držíme naše ucho pri zemi, aby sme identifikovali nové trendy a potravinárske technológie a rozšírili ich.

Rastlinný syr Babybel
©Bel Brands USA

To zahŕňa naše nedávne partnerstvo so spoločnosťou Superbrewed Food a naše plány na vývoj radu syrových produktov obsahujúcich postbiotický kultivovaný proteín Superbrewed v receptúrach, aby sme spotrebiteľom poskytli funkčne, environmentálne a nutrične zaujímavé výhody.

“Bel je nastavený na dlhodobý úspech s využitím našich odborných znalostí v oblasti syrov”

V priestore rastlinných syrov je obrovská príležitosť, ktorá nekončí len tu. Spoločnosť Bel je nastavená na dlhodobý úspech s využitím našich odborných znalostí v oblasti syrov a našich rastúcich skúseností s rastlinnými výrobkami, aby priniesla jedinečné, nové syrové produkty a ponuky. Nurishh bude aj naďalej súčasťou tohto rastu vzrušujúcich nových rastlinných ponúk, chutí, formátov a textúr.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *