Varenie s najlepšími kávovými zrnami na svete (2. časť)

najlepšia káva, najlepšie kávové zrná, najlepšia káva na svete, najlepšie kávové zrná na svete, espresso, káva espresso, kávový koláč

Pokračujeme v našom miniseriáli o varení z najlepších kávových zŕn na svete a dnes sa pozrieme na klasické Tiramisu od Paula Ainswortha.

Kľúč k vareniu s kávou sa skutočne nelíši od prípravy šálky kávy tým správnym spôsobom. Začnete tými najlepšími kávovými zrnami, uistite sa, že sú čo najčerstvejšie a zaobchádzajte s nimi opatrne.

Ak si recept vyžaduje lyžicu instantnej kávy, jednoducho ju vymeníte za dávku vysokokvalitnej kávy espresso, ktorá môže znamenať rozdiel. Ak si však naozaj chcete dať nátierku, na ktorú nezabudnete, prineste do varenia tie najlepšie kávové zrná na svete.

Zďaleka to nie je plytvanie, ale je to jeden z najlepších spôsobov, ako dobre využiť akékoľvek „prebytočné“ kávové zrná, ktoré sa vám povaľujú. Určite lepšie, ako nechať tie najlepšie kávové zrná na svete znehodnotiť a stratiť svoj lesk.

Tu je krátky prehľad o tom, ako Paul Ainsworth poskladá klasické Tiramisu bez ďalších okolkov, čo je pravdepodobne oveľa jednoduchšie, ako by ste čakali:

Pre Smotanu

 • 250 ml silnej kávy
 • 50 g práškového cukru
 • 265 g mascarpone
 • 50 ml Tia Maria
 • 480 ml dvojitej smotany

Pre špongiu

 • 150 g špongiových prstov
 • 35 ml Amaretta
 • 35 ml Tia Maria
 • 150 ml kávy espresso

Na ozdobu

 • 100 g tmavej čokolády, nastrúhanej
 • 50 g kakaového prášku

Metóda

 1. Prvým krokom je zahustenie kávovej zmesi, ktorú ste pripravili, tak, že vezmete 250 ml čerstvo uvarenej silnej kávy a podusíte ju na panvici. Pokračujte vo varení, kým sa objem nezníži na približne 25 ml, a potom nechajte dostatok času vychladnúť.
 2. Vezmite misku a zmiešajte mascarpone s kávovou redukciou, práškovým cukrom a Tia Maria.
 3. Pomocou samostatnej misky šľahajte dvojitú smotanu, kým nebude pevná a nevytvorí mäkké vrcholy.
 4. Zmes veľmi jemne premiešajte s kávovou zmesou, aby nebola taká horúca, aby sa zmes rozdelila.
 5. Prikryjeme a dáme zatiaľ do chladničky.
 6. Rozlomte špongiové prsty a položte ich na podnos a potom pokvapkajte Amaretto, espresso a Tia Maria. Nechajte namočiť až hodinu.
 7. Na zostavenie dezertu položte vrstvu piškót na spodok preferovanej servírovacej misky, po ktorej nasleduje posypanie strúhanou čokoládou a výdatná porcia smotanovej zmesi.
 8. Opakujte s ďalším posypaním strúhanej čokolády, po ktorej nasleduje vrstva smotany, viac strúhanej čokolády a ďalšia vrstva piškótových prstov.
 9. Dokončite jednou poslednou vrstvou krému spolu s množstvom strúhanej čokolády a poprášením kakaového prášku.
 10. Ihneď podávajte alebo odložte do chladničky, kým nie je potrebné.

Okrem toho, že je to skutočný showstopper, krása tejto veci je v tom, že sa dá rýchlo a ľahko zložiť dohromady vopred pre úplné pohodlie!

Ak si chcete objednať najlepšiu kávu na svete, navštívte internetový obchod Hayman. Prinášame vám kávové legendy, ako je najlepšia káva Kona Havaj, káva Jamaican Blue Mountain a káva Panama Geisha – kliknite sem a objednajte si ešte dnes, ponúkame dopravu do celého sveta zadarmo!Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *