Vegánske dózy na cheesecake z tekvice – Lazy Cat Kitchen

vegánsky tekvicový tvarohový koláč so štyrmi nádobami

Dúfam, že váš víkend bude broskyňový a oddychový. Zaoberáme sa domácimi prácami a DIY, pretože počasie je naozaj mizerné a zaviazali sme sa vrátiť sa k DIY, keď byť vonku nie je vôbec zábavné. Dnes je jeden z týchto dní… Podľa receptov som mal pred víkendom niekoľko vážnych problémov s mojou rúrou, keď som si myslel, že je neopraviteľne pokazená (a dostali sme ju na Ebay, takže bez záruky), pretože neustále vypínala elektrinu a ničila moju chlieb.

Našťastie sa ukázalo, že je to niečo iné a my sme teraz našli kultového, takže pečené recepty sa čoskoro obnovia, ale medzitým som pre vás pripravil niekoľko jednoduchých nádob na vegánsky tvarohový koláč bez pečenia. Sú naozaj jednoduché a super rýchle na prípravu a sú perfektné ako dezert na poslednú chvíľu, pretože rýchlo tuhnú. Sú pekné a krémové a voňajú po tekvicovom koláčovom korení.

VIAC O ZLOŽKÁCH

KUCHYNKY Z ORIEŠKOVÝCH ZÁZVOROV: Toto sú obľúbené sušienky v Spojenom kráľovstve, ktoré bývajú náhodne vegánske, ale skontrolujte si balenie, pretože sa môže líšiť od značky k značke. V USA sa to nazýva zázvor snaps. Vďaka vyššie uvedenej tvarohovej zmesi nevydržia dlho chrumkavé, takže ak ich plánujete pripraviť vopred, obaľte rozdrvené sušienky v 2 polievkových lyžiciach / 25 g rozpusteného vegánskeho masla. Ak chcete zachovať tento dezert bez lepku, použite GF sušienky.

AGAR Agarový prášok: Na stuženie tvarohovej zmesi som použila malé množstvo agarového agarového prášku – vegánskej želatíny (získanej z morských rias). Agarový agarový prášok možno teoreticky nahradiť agarovými agarovými vločkami, ale budete musieť strojnásobiť objem (tak použite 4½ lyžičky), pretože sú 3-krát menej účinné a vo všeobecnosti ich nerád používam, pretože sa podľa mojich skúseností nikdy úplne nerozpustia . Na stuhnutie zmesi bez agarového agaru pridajte do zmesi 50 g / ¼ šálky rozpusteného kokosového oleja.

TEKVICOVÉ pyré: Ak žijete v USA alebo Austrálii, môžete si ju kúpiť naozaj ľahko, inak si ju môžete pripraviť sami tak, že olúpanú tekvicu uvaríte v pare do mäkka a rozmixujete v kuchynskom robote.

JAVOROVÝ SIRUP: Na osladenie tohto tvarohového koláča som použila javorový sirup, ale dobre poslúži akékoľvek tekuté sladidlo ako sirup z hnedej ryže alebo sirup z agáve. Môžete tiež použiť práškový cukor a pridať ďalších 80 ml / 1/3 šálky rastlinného mlieka, aby ste nahradili časť stratenej vlhkosti.

KEŠU: kešu sú mastné orechy ideálne na prípravu tvarohového koláča bez syra. Po namočení vo vode značne zmäknú a dajú sa rozmixovať na dokonale hladkú a krémovú tekutinu. Ak chcete použiť iné orechy, pôvodom z Austrálie, makademia fungujú rovnako dobre. Ak sa vyhýbate orechom, rovnako dobre by mali fungovať aj lúpané slnečnicové semienka (namočené niekoľko hodín vo vode). V tomto recepte som ich netestoval, ale použil som ich v mnohých iných receptoch so skvelým výsledkom.

VEGÁNSKY JOGURT: Tu som použil hustý a krémový kokosový jogurt, ktorý sa zdvojnásobil aj ako ozdoba, ale bude fungovať akýkoľvek neutrálne ochutený vegánsky jogurt.

KORENIA: Použil som kombináciu škorice, zázvoru, muškátového orieška a klinčekov, aby som týmto tvarohovým koláčom dodal príchuť tekvicového koláča. Neváhajte a upravte množstvá podľa vlastnej chuti alebo použite hotové korenie na tekvicový koláč.

doska na prísady do nádoby na vegánsky tekvicový tvarohový koláč

Pripravte zmes zmiešaním všetkých ingrediencií, až kým nebude hladká a krémová. Po príprave základne pridajte aktivovaný agarový agar. Základ urobte z rozdrvených zázvorových sušienok (a rozpusteného vegánskeho masla, pokiaľ neplánujete podávať hneď po príprave).

komponenty nádob na vegánsky tekvicový tvarohový koláč

zostava nádob na vegánsky tekvicový cheesecake

vegánske nádoby na tekvicový cheesecake

vegánsky tekvicový tvarohový koláč lyžice

textúra nádob na vegánsky tekvicový tvarohový koláč

 • 100 g / 3,5 (približne 8) zázvorových sušienok*
 • 25 g / 2 ČL rozpusteného vegánskeho masla alebo kokosový olej (voliteľné)
 • 3 g / 1 ½ lyžičky agarového agarového prášku*
 • 240 g / 1 šálka tekvicového pyré
 • 120 / ½ šálky javorový sirup
 • 130 g / 1 šálka surových kešu, vopred namočených*
 • 120 g / ½ šálky vegánskeho jogurtu a viac na ozdobenie
 • 15 ml / 1 polievková lyžica citrónovej šťavy
 • KORENIE: ¾ ČL škorice, ½ ČL zázvoru, ¼ ČL muškátového orieška, 1/8 ČL klinčekov*
 • 1 lyžička vanilková pasta alebo vanilkový extrakt
 • štedrá štipka soli
 • 30 g / ¼ pekanových orechov alebo sušienok navyše na ozdobenie

METÓDA

 1. Sušienky rozdrvte nahrubo pomocou paličky a mažiara alebo ich zabaľte do kuchynskej utierky a jemne rozdrvte valčekom.
 2. Ak ich neplánujete skonzumovať hneď, rozdrvte sušienky najemno, potom do zmesi premiešajte 2 polievkové lyžice / 25 g rozpusteného vegánskeho masla a zmes na dne každého pohára zhutnite zadnou časťou mojej lyžice. Vložte do mrazničky na 5 minút, aby stuhla.
 3. Vložte agarový agarový prášok do malého hrnca so 120 ml / ½ šálky vody. Nechajte pôsobiť 10 minút.
 4. Medzitým dáme do mixéra šteňacie pyré, javorový sirup, scedené kešu oriešky, vegánsky jogurt, citrónovú šťavu, korenie, vanilkovú pastu a soľ. Miešajte, kým nebude úplne hladká.
 5. Po 10 minútach priveďte agarovú agarovú zmes do varu za stáleho miešania a keď začne vrieť, pokračujte vo varení ďalšiu minútu za stáleho miešania.
 6. Aktivovaný agarový agar rýchlo nalejte do mixéra a dobre rozmixujte.
 7. Rýchlym pohybom nalejte tvarohovú zmes na rozdrvené sušienky. Nechajte stuhnúť – tuhne rýchlo, maximálne 20 minút
 8. Ozdobte trochou jogurtu navyše a pekanovými orechmi alebo drvenými sušienkami.

POZNÁMKY

* BISCUITS GINGER NUT: Ide o obľúbené sušienky v Spojenom kráľovstve, ktoré bývajú náhodne vegánske, ale skontrolujte si prosím balenie, pretože sa môže líšiť od značky k značke. V USA sa to nazýva zázvor snaps. Nevydržia dlho chrumkavé, takže ak ich plánujete robiť vopred, obaľte rozdrvené sušienky v 2 polievkových lyžiciach / 25 g rozpusteného vegánskeho masla. Ak chcete zachovať tento dezert bez lepku, použite GF sušienky.

*AGAR AGAR PRÁŠOK: Agarový agarový prášok – vegánska želatína – môže byť teoreticky nahradený agarovými agarovými vločkami, ale budete musieť strojnásobiť objem, pretože sú 3-krát menej účinné a vo všeobecnosti ich nerád používam, pretože sa nikdy úplne nerozpustia, podľa mojich skúseností. Na stuhnutie zmesi bez agarového agaru pridajte do zmesi 50 g / ¼ šálky rozpusteného kokosového oleja.

*KEŠU: Je potrebné namočiť do vriacej vody aspoň 20 minút pred použitím alebo na niekoľko hodín do studenej vody.

*KORENIE: môžete použiť cca. Namiesto toho 1½ lyžičky korenia na tekvicový koláč.

VÝŽIVOVÉ INFO

*na 1 zo 4 tvarohových koláčov

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *