Veľká Británia: Nová značka „Plants by Delicious Ella“ sa spúšťa exkluzívne vo Waitrose – vegconomist

Britská platforma pre rastlinné potraviny a wellness Lahodne Ella uviedla na trh novú sesterskú značku Plants by Deliciously Ella v spolupráci s Čašníčka supermarkety. Plants od Deliciously Ella debutuje s radom prírodných rastlinných jogurtov a polievok výhradne pre maloobchod vo Waitrose.

V minulom roku Waitrose rozšírila svoju ponuku alternatívnych produktov uvedením, spustením a podpisom distribučných zmlúv s rôznymi vegánskymi a rastlinnými značkami.

Deliciously Ella bola založená v roku 2012 Ellou Mills. Spoločnosť začala ako webová stránka s receptami a blog. Po niekoľkých rokoch sa podnikanie vyvinulo na reštauráciu s názvom Plants – odtiaľ názov novej značky. V roku 2015 Mills vytvorila vlastnú potravinovú značku ponúkajúcu rad potravín na rastlinnej báze. Lahodne Ella vlastní aj wellness aplikáciu, má zbierku najpredávanejších kníh s receptami a hostí podcast. Teraz, so svojou sesterskou značkou, spoločnosť expanduje do kategórie potravín a nápojov s rastlinnými SKU.

Ella Mills sa k uvedeniu na trh vyjadrila: „Pred desiatimi rokmi som založila Deliciously Ella, aby som čo najviac sprístupnila chutné rastlinné potraviny. Rastlinná krajina sa odvtedy zmenila na nepoznanie, pričom približne 50 % domácností v Spojenom kráľovstve teraz nakupuje rastlinné potravinové produkty. Pri pohľade do budúcnosti s potešením oznamujeme spustenie našej novej sesterskej značky Plants By Delicious Ella, ktorá sa uvádza na trh v októbri v exkluzívnom partnerstve s Waitrose.

jogurt značky Plants by Deliciously Ella
© Safia Shakarchi

Fantastická príležitosť

Plants by Deliciously Ella má za cieľ inšpirovať zákazníkov v Spojenom kráľovstve, aby objavili a predstavili viac lahodne prírodné, rastlinné potraviny do ich jedálnička.

Podľa spoločnosti 50 % domácností nakupuje rastlinné produkty, pričom len za posledných šesť mesiacov si kúpili potravinové produkty Delicious Ella takmer 3 milióny nakupujúcich. Vzhľadom na značný rast trhu spoločnosť vidí príležitosť a v spolupráci s Waitrose plánuje do roku 2023 uvedenie inovatívnych produktov do rôznych kategórií potravín.

Vedúci oddelenia Ambient Trading vo Waitrose, Giles Fisher, povedal: „Rastlinná strava rastie na popularite už niekoľko rokov a toto partnerstvo s Deliciously Ella je pre nás fantastickou príležitosťou, aby sme mohli poskytovať ešte viac rastlinných potravín. možnosti pre našich zákazníkov, vďaka čomu je holistický životný štýl ešte jednoduchší.“

„Veľmi sa tešíme, že naši zákazníci môžu túto jeseň ochutnať Plants by Delicious Ella, ešte pred úplným spustením v novom roku,“ dodala.

Uvedenie na trh sa začalo v októbri 2022, pripravené na jesennú sezónu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *