Vgarden & Brevel vyvinú novú kategóriu vysokoproteínového syra z mikrorias – vegconóm

Výrobca vegánskych potravín Vgardena spoločnosť s alternatívnymi proteínmi na báze mikrorias Brevelnedávno oznámila spoluprácu na vývoji novej kategórie rastlinných syrov s vysokým obsahom bielkovín.

„Sme presvedčení, že to bude skutočná revolúcia

Brevel poskytne svoj proteín z mikrorias, ktorý je neutrálny vo farbe a chuti, čo umožňuje Vgarden vyvinúť rastlinný syr bohatý na bielkoviny, ktorý nemá žiadnu pachuť. Nový syr obohatený o Brevel neohrozí skutočný zážitok zo syra, hovorí Vgarden.

Brevelov proteín z mikrorias

Yonatan Golan, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Brevel, povedal: „Brevel aktívne pracuje na riešení najväčších výziev v oblasti výživy, ktoré dnes existujú. Dosahujeme to poskytovaním skutočne udržateľného proteínu z mikrorias, ktorý je farebne aj chuťovo neutrálny a je po prvýkrát dostupný za dostupnú cenu pre partnerov, ako je Vgarden.

„Sme nadšení, že Vgarden bude prvý, kto začlení proteín Brevel do svojich syrových produktov, a sme presvedčení, že to bude skutočná revolúcia pre vegánskych a flexitariánskych konzumentov syra na celom svete.“

Brevel tím
RL IDO GOLAN (CTO), JONATHAN GOLAN (CEO), MATAN GOLAN (COO) © Brevel

Brevel tvrdí, že jeho technológia je prvou, ktorá kombinuje fermentáciu mikrorias na báze cukru s vysokou koncentráciou svetla v priemyselnom meradle, výsledkom čoho je farebne a chuťovo neutrálny proteín produkovaný za nízke ceny, dokonca tak nízke ako hrach a sója.

Vgardenova výzva

Portfólio spoločnosti Vgarden poskytuje trhu s rastlinnými potravinami rôzne alternatívne produkty, vrátane rastlinných syrov, mäsa a rybích produktov vyrobených z rastlinných bielkovín. Hoci sa spoločnosť tešila úspechu so svojimi rastlinnými syrmi, ponúkať na trh prémiové proteínové nemliečne syrové výrobky bolo výzvou.

S týmto novým vývojom spoločnosť rozšíri svoje portfólio potravín s vysokým obsahom bielkovín o syr, ktorý „má perfektnú zmes chuti, textúry a vzhľadu.a dôležitý obsah nutričných bielkovín.“

Rastlinný syr vgarden narezaný na drevenej doske
© Vgarden

„Mapujeme neprebádané územia“

Vgarden vyrába svoj syr v Izraeli a odnedávna aj v Austrálii po spoločnom podniku s Cale & Daughters pre miestnu výrobu. Nový syr obohatený o Brevel sa bude vyrábať v Izraeli, ale Vgarden bude mať obmedzené obdobie exkluzivity na používanie proteínu Brevel v Austrálii, vysvetľuje Vgarden.

Ilan Adut, generálny riaditeľ spoločnosti Vgarden, povedal: „Bola to skvelá skúsenosť pracovať s talentovaným tímom v Brevel, ktorého skutočne unikátna bielkovina z mikrorias bude slúžiť ako možný základ pre našu budúcu ponuku syrov.“

proteínový prášok z mikrorias vyvinutý spoločnosťou brevel
© Brevel

„Mapujeme neprebádané územia a spolu s Brevelom budeme pokračovať v inováciách, vynikať a prispievať k meniacemu sa potravinárskemu priemyslu, keďže všetci smerujeme k udržateľnejšej, uvedomelejšej a výživnejšej destinácii,“ dodal.

Spoločnosť plánuje uviesť nový rastlinný syr na miestne trhy v Austrálii, Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve, západnej Európe a ďalších regiónoch do roku 2023.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *