Vitajte medzi 4 novými členmi Relais Desserts – Relais Desserts


Každý z nich požiadal o členstvo a podporili ho 2 „sponzori“. Potom ich navštívil členská komisia, aby potvrdila ich žiadosť.

Nezostávalo im nič iné, len predviesť demo pred cukrárňami Relais Desserts a predviesť umelecké dielo. Všetci 4 splnili misiu bravúrne a umožnili tak vstup do združenia.

Fotografia z prezentácie búnd Relais Desserts a plakiet, ktoré si budú môcť nalepiť vo svojom obchode. Prezentovali ich Vincent Guerlais, prezident asociácie a Jeff Oberweis a Pierre Hermé, podpredsedovia.

Prezentácia každej osoby:

ALEXANDRE GELY V POITIERS

Tento rodák z Poitiers, ktorý je veľmi spätý so svojou domovinou, sa začal učiť u Alaina Rigauda v Saint-Julien-l’Ars, ktorý mu dal ochutnať toto povolanie.

Bolo to však stretnutie s pánom Bernardom Andrieuxom, vtedajším majiteľom la maison Fink, ktoré mu všetko obrátilo na hlavu a vytvorilo lásku k čokoláde. V štúdiu by pokračoval s odborným diplomom vrátane doplnkového kurzu výroby čokolády.

V roku 2005 bol zamestnaný v Paríži v jednej z najlepších cukrární v Saint-Germain-des-Prés, v cukrárni Gérarda Mulota, v ktorej vystúpil na všetky úrovne. O niekoľko rokov neskôr mal možnosť vrátiť sa domov a prevziať vedenie od svojho mentora. Dnes, keď je na čele cukrární Fink viac ako 10 rokov, je rád, že môže svoju vášeň preniesť na svojich učňov.

Dezerty a prezentačný kúsok od Alexandra Gelyho

DAVIDE COMASCHI V MILÁNE

Po brilantných štúdiách v Taliansku sa tento šéfkuchár za pár rokov vyšplhal na priečky vo svete cukrární. Jeho rovesníci ho uznávali pre svoj talent a znalosti, získal množstvo cien vrátane zlatej medaily na Majstrovstvách Talianska v roku 2008 a striebornej medaily na Svetovom pohári v cukrárňach.

Je len prirodzené, že v roku 2013 sa so svojou plastikou „Forever Taste“, ktorá merala na výšku viac ako dva metre, stal vytúženým šampiónom súťaže World Chocolate Masters. 26. októbra 2020 si David prevzal aj ocenenie Master of Art & Crafts v Taliansku.

Je najmladším šéfkuchárom, ktorý kedy získal toto ocenenie.

Dnes je David Comaschi riaditeľom Chocolate Academy Center v Miláne a naďalej robí dojem na širokú verejnosť aj na svojich kolegov svojimi nápadmi spájajúcimi dizajn, majestátnosť a rozkoš.

Dezerty a prezentačný kúsok Davide Comaschi

VINCENT VALLEY AT SABLES D’OLONNE

Vincent Vallée objavil svet cateringu a pečiva vo veľmi mladom veku vďaka svojej dovolenkovej práci v reštaurácii svojich rodičov „Villa Dilecta“ 1 Michelin sprievodca macaron. Zlákaný kreatívnymi možnosťami, ktoré mu cukráreň ponúka, sa vo veku 15 rokov vyučil u Jeana Clauda Davida (najlepšieho výrobcu zmrzliny vo Francúzsku). Zložil svoj odborný cukrársky diplom a získal titul Najlepší učeň z Vendee.

Pripojil sa k tímom Alaina Chartiera (Relais Desserts, najlepší výrobca zmrzliny vo Francúzsku a majster sveta v mrazených dezertoch), aby získal doplnkovú kvalifikáciu a technický diplom cukrára. Tri roky spolupracoval s Patrickom Gelencserom, vášnivým majstrom čokolády (Relais Desserts), kde objavil vášnivú a náročnú prácu „Bean to Bar“.

Pri hľadaní nových obzorov odišiel na juhozápad a stal sa vedúcim cukrárskeho / čokoládového laboratória v Thierry Bamas (najlepší cukrár vo Francúzsku a majster sveta v mrazených dezertoch).

So svojou vášňou vynikať sa neustále zúčastňuje súťaží, čím živí svoje umelecké a technické požiadavky. Jeho skúsenosti a podpora jeho mentorov mu umožnili získať titul World Chocolate Master tým, že ponúka chuťové kreácie, ktorých vyváženosť je starostlivo a vášnivo rozvinutá až do momentu dokonalej harmónie.

Vincent Vallée dezerty a prezentačný kúsok

MARIJN COERTJENS, V GENTE, BELGICKO

Marijn už od útleho veku vedel, že jeho láska k pečivu a čokoláde ho zavedie na ďalekú cestu. Jeho prvé stáže v Japonsku znamenali jeho tvorivú inšpiráciu. Slávna cukráreň Ducobu vo Waterloo, kde trénoval
v dobromyseľnom prostredí Marca Ducobu (Relais Desserts), tiež zohral rozhodujúcu úlohu v jeho identite ako čokolatiéra / cukrára.

V roku 2007 získal Marijn národné uznanie, keď bol zvolený za belgického čokoládového šampióna vo finále Belgian Chocolate Masters. Neskôr na svetovej úrovni získal bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v cukrárstve 2011 v Lyone.

Marijn potom 5 rokov riadil tím Peninsula Hong Kong ako čokoládovňu. V roku 2015 získal druhýkrát titul belgického čokoládového šampióna. V tom istom roku sa zúčastnil Majstrovstiev sveta Chocolate Masters v Paríži, kde získal bronzovú medailu.

V roku 2016 otvoril svoju spoločnosť v Gente.

Dezerty a prezentačný kúsok Marijn Coertjens

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *