Víťaz ocenenia V-Label VEGDOG si zaistil 3,5 milióna EUR na rozšírenie európskeho trhu – vegconóm

VEGDOGktorá hovorí, že je prvým výrobcom krmiva pre domáce zvieratá, ktorý sa špecializuje na 100% rastlinné a bezlepkové kompletné krmivo pre psov, zabezpečilo 3,5 milióna EUR v kole série A pod vedením Fond zelenej generácie.

Po investícii sa spoločnosť zameria na vývoj nových produktov, expanziu na nemecké a európske trhy, optimalizáciu predchádzajúcich predajných kanálov a nábor ďalších zamestnancov.

veg dog Sortiment nemeckých začínajúcich krmív pre domáce zvieratá
© VEGDOG

Ideálni partneri

Od svojho založenia v roku 2016 vytvoril nemecký startup na báze rastlinných krmív pre psov rozmanitý sortiment vrátane maškŕt, mokrého krmiva, kompletného suchého krmiva a doplnkov stravy. Minulý rok VEGDOG vykázal tržby 2,4 milióna eur a spoločnosť hlási, že jej obrat v roku 2022 prekročí 4 milióny eur.

Do kola sa zapojil aj startup Family Office (bývalý tím Vießmann a WattX), ďalší Family Office z Mníchova a predchádzajúci seed investor Katjes Greenfood.

Zakladateľka VEGDOG Tessa Zaune-Figlar poznamenala: „Jednou z našich kľúčových obáv pri výbere investorov bola vnútorná motivácia investície. Pretože toto je jediný spôsob, môžeme sa riadiť hodnotou a ťahať za jeden povraz. Našli sme na to ideálnych partnerov.“

Vegdog's star dog hovorí, že značka vyhrala medzinárodné ocenenie v label awards 2022 v kategórii najlepšia alternatíva mäsa
© VEGDOG

Popredná značka DACH

VEGDOG sa etabloval ako popredná značka v európskom segmente rastlinných psov a trvalo udržateľných a domácich zvierat. Jeho produkty sľubujú dodanie živín, ktoré psy potrebujú, s minimálnym odtlačkom labky. Ako uvádza značka, od roku 2018 jej rastlinné potraviny ušetrili emisie CO2 zodpovedajúce 7 770 letom z Frankfurtu do NY.

Začiatkom tohto roka mala v Nemecku úspech jeho limitovaná edícia suchého krmiva pre psov FARMER’S CRUNCH, vyrobeného zo zemiakov a fazuľových bielkovín, a údajne sa vypredala za niekoľko hodín. Pre vysoký dopyt bol produkt zaradený do stálej ponuky krmív pre psov. Začiatkom tohto mesiaca vyhralo kompletné krmivo pre psov VEGDOG – nad všetkými dnes dostupnými alternatívami mäsa pre ľudí – v kategórii najlepších alternatív mäsa na International V-Label Awards 2022.

Spoluzakladateľka Valerie Henssen povedala: „Stále viac ľudí chce urobiť svoj život udržateľnejším a znížiť uhlíkovú stopu svojho štvornohého priateľa. S VEGDOG na to ponúkame ekologické a veterinármi schválené riešenie. Ďakujeme našim partnerom za dôveru v tento perspektívny prístup!“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *