Víťazi ocenení PETA UK Vegan Food Awards 2022 odhalení – vegkonóm

PETA UK oznámil víťazi cien Vegan Food Awards 2022. Malé značky, inovátori v oblasti potravinárskych technológií, veľkí hráči a slávne reťazce reštaurácií neustále uvádzajú na trh nové a inovatívne produkty, aby uspokojili dopyt po potravinách a produktoch šetrných k planéte zvierat.

„Tohtoroční víťazi sú rozmanitejší a chutnejší ako kedykoľvek predtým, no zakaždým, keď niekto vyberie tieto vegánske jedlá, skutočnými víťazmi sú zvieratá.“

Pri oslave 10. výročia udeľovania cien PETA UK Vegan Food Awards skupina na ochranu práv zvierat vybrala najlepšie značky vo viac ako 24 kategóriách. The Výhercovia roku 2022 sú nasledovní.

NAJLEPŠIE VEGÁNSKE MLIEKO

Co-op’s GRO The Oaty One
Oaty One je dostupný vo vybraných predajniach Co-op a Nisa. Značka tvrdí, že je lacnejšia ako iné popredné ovsené mlieko.

NAJLEPŠIE VEGÁNSKE MÄSO

Squeaky Bean, plátky údenej šunky z jablkového dreva
Značka mäsa Alt Squeaky Bean nedávno prijaté ocenenie Plant-Based Manufacturing Company of the Year. Značka ponúka 100% rastlinný vegánsky sortiment vrátane kuracieho mäsa, sendvičových plátkov a víťaza, údenej šunky z jablkového dreva.

víťaz ocenení za vegánske jedlo vegánska údená šunka
© Squeaky Bean

NAJLEPŠIE VEGÁNSKE KURA

Bezmäsité kuracie prsia na farme
Debutovým bielym „mäsovým“ produktom bezmäsitej farmy boli tieto kuracie prsia na rastlinnej báze, ktoré boli uvedené na trh v Tescu a Asde na britskom trhu pre Veganuary 2022.

NAJLEPŠIA VEGÁNSKA SLANINA

Rastlinná slanina La Vie
Vyzerá, varí a chutí ako krutý druh, hovorí PETA. Produkty La Vie nájdete v Sainsbury’s a Waitrose.

La Vie Bacon
©Život

NAJLEPŠÍ VEGÁNSKY SYR

Palácová kultúra Herbes de Provence
Palace Culture vyrába rastlinné organické syry. Víťazný syr zreje dva týždne a vyrába sa ručne z organických kešu orieškov s domácimi bylinkami z Provence. Objednajte si od Palácová kultúraalebo ho ochutnajte vo vegánskom cheeseboarde v Gordon’s, najstaršej londýnskej vinárni.

NAJLEPŠIE VEGÁNSKE VAJCIA

Miešané OGGS
Alternatívna značka vajec
OGGS spustený na rastlinnej báze Miešané OGGS vo viac ako 500 predajniach Sainsbury’s po celom Spojenom kráľovstve 14. septembra 2022.

Scramble OGGS
© OGGS

NAJLEPŠÍ VEGÁNSKÝ RYBNÝ PRODUKT

Future Farm Future Tvna
Future Farm je rastlinná spoločnosť vyrábajúca alt mäso z Brazílie, ktorá okrem obľúbeného tuniaka PETA ponúka klobásy, mäsové guľky, mleté ​​mäso a kuracie mäso. Future Tvna je momentálne k dispozícii v Sainsbury’s.

NAJLEPŠIA VEGÁNSKA KLOBÁSKA

TOTO nie sú klobásy z bravčovej karamelizovanej cibule
Britská značka alt-mäsa TOTO Toto nie je karamelizovaná cibuľová klobása bola uvedená na trh v marci tohto roku po úspechu THIS™ Is’t Pork Sausages, ktoré boli uvedené na trh v Tesco, Morrisons a Sainsbury’s koncom roka 2021 a stali sa tretím najpredávanejším produktom značky.

caramelised_onion_sausages_THIS
© TOTO

NAJLEPŠIA VEGÁNSKA ZMRZLINA

Ben & Jerry’s Chocolatey Love A-Fair Non-Dairy
Začiatkom tohto roka zmrzlinový gigant Ben & Jerry’s oznámila pridanie dvoch nových rastlinných príchutí do sortimentu zmrzliny. Chocolatey Love A-Fair sa vyrába z fair-trade kakaa.

NAJLEPŠIA VEGÁNSKA ČOKOLÁDA

LoveRaw M:lk Choc Nutty Choc Balls
LoveRaw spustil svoje Orieškové čokoládové guličkypodobne ako slávne Ferrero Rocher, v júli tohto roku. Čoskoro nato spoločnosť spustený a Karamelizované sušienky Cre&m. Čokolády LoveRaw sú dostupné vo Waitrose, Ocado, Co-op, Whole Foods Market a menších nezávislých.

vegánska čokoláda loveraw
© LoveRaw

NAJLEPŠÍ VEGÁNSKY BURGER

Byron’s Vegan Double Bacon Cheese
Britská sieť neformálnych jedální Byron Burger ponúka rastlinné verzie všetkých svojich hovädzích a kuracích hamburgerov. To tiež slúži vegánsky mliečny kokteil.

NAJLEPŠIA VEGÁNSKA PIZZA

Domino’s Vegan PepperoNAY
Pizza Domino’s Vegan PepperoNAY je vyrobená z vegánskych feferóniek od The Vegetarian Butcher a je dostupná v britských obchodoch a online. Bol pridaný do jedálneho lístka v Spojenom kráľovstve pre Veganuary 2022.

NAJLEPŠIE VEGÁNSKE RYBIE

OmniFoods Vegan Fish & Chips
Vegánsky Fish & chips variant s Omni Golden Fillet je k dispozícii vo viac ako 250 krčmách Hungry Horse, 160 krčmách Greene King Local a 70 krčmách Farmhouse Inns, ktoré vlastní Greene King.

Bezrybové filé na rastlinnej báze Omni
© OmniFoods

NAJLEPŠIA VEGÁNSKA DONUTKA

Krispy Kreme Vegan Caramel Iced Ring
Krispy Kreme predstavil vegánske šišky a v roku 2020 spustil vegánske ponuky výhradne pre Veganuary.

Medzi ďalších víťazov patria:

NAJLEPŠÍ VEGÁNSKY LUXUSNÝ PRODUKT: Vegánske makaróny Pâtisserie Verte

NAJLEPŠIE VEGÁNSKE SUSHI: Wasabi’s Vegan Salmon Harmony Set

NAJLEPŠÍ VEGÁNSKY ČAJ: Pozitívne pečie

NAJLEPŠÍ VEGÁNSKÝ KOLÁČ: Higgidy pečený cícerový masala koláč

NAJLEPŠIE VEGÁNSKE HOTOVÉ JEDLO: Zizzi Vegan Rainbow Lasagne

NAJLEPŠÍ VEGÁNSKY SENDVIČ: Sendvič Black Rabbit Nae Egg & Cress

NAJLEPŠÍ VEGÁNSKY DEZERT: Šumivé krčmy Banoffee Cheesecake

Riaditeľ pre inováciu a vývoj produktov v Compleat Food Group, Matthew McAuliffe, poznamenal: „Veľká vďaka organizácii PETA za korunovanie našej údenej šunky z jablkového dreva Squeaky Bean za najlepšie vegánske mäso ocenenia PETA. Nemôžem vám povedať, aké množstvo tvrdej práce a výskumnej a vývojovej mozgovej sily je potrebné pri uvádzaní týchto produktov na trh, takže toto uznanie si naozaj vážime.“

PETA hovorí: „Tohtoroční víťazi sú rozmanitejší a chutnejší ako kedykoľvek predtým, ale zakaždým, keď niekto vyberie tieto vegánske jedlá, skutočnými víťazmi sú zvieratá. Toto zhrnutie získa jednu tretinu Britov, ktorí teraz hlásia záujem o vegánstvo. Patríte k vegánskym zvedavým?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *