Vo Fort Collins ponúka Fox Den model bezodpadovej kaviarne Denné správy o káve od Roast Magazine

Kaviareň Fox Den No Waste, Fort Collins 1

Kaviareň a pražiareň Fox Den No Waste vo Fort Collins, Colorado. Všetky obrázky s láskavým dovolením The Fox Den

Ukrytá v útulných hraniciach severozápadnej štvrte vo Fort Collins v Colorade je pozoruhodne progresívna kávová enkláva tzv. Kaviareň a pražiareň Fox Den No Waste.

Obchod ponúka vintage nábytok na ploche 1 200 štvorcových stôp a zároveň sa pozerá priamo do budúcnosti a podporuje udržateľnú bezodpadovú prevádzku.

Bar Fox Den No Waste Cafe Fort Collins

„Spočiatku ma privádzalo do šialenstva, keď som videl, koľko produktov na jedno použitie bolo zapojených do procesu varenia a praženia,“ povedala pre DCN zakladateľka Fox Den Patricia Acheson. “Netrvalo dlho a začal som hľadať riešenia na zníženie spotreby materiálov pri výrobe a podávaní kávy.”

Acheson vytvoril útulnú kaviareň s nábytkom z druhej ruky, farebnými kobercami a barom zdobeným hrnčekmi na kávu, v ktorých sa podáva káva. Hostia si môžu priniesť aj vlastnú nádobu alebo si kúpiť sklenené poháre.

Maloobchodná kaviareň Fox Den No Waste Cafe Fort Collins

V zadnej časti si zákazníci Fox Den môžu kúpiť kávu No Waste vo veľkom na vážiacej a platobnej stanici. Predajňa tiež predáva hygienické výrobky šetrné k životnému prostrediu, výrobky životného štýlu a ďalší recyklovateľný a kompostovateľný tovar vyrobený miestnymi malými podnikmi.

“Je to veľmi eklektické a technicky sa nič nezhoduje, ale všetko sa spája v rovnakom čase,” povedala. „Atmosféra a komunita, ktorú sme v tomto obchode vytvorili, sú neuveriteľné. Keď ste vo Fox Den, je to veľmi osobné. Chcem, aby ľudia mali pocit, že vchádzajú do mojej obývačky, alebo že toto je môj dom a sú vždy vítaní.“

Vo vnútri sa nachádza kaviareň Fox Den No Waste Cafe Fort Collins

Kaviareň je plne vybavená espresso kávovarom Rancilio Epoca 3-group a viacerými mlynčekmi Elektra. 3-kilový pekáč z Mill City Roasters pod vedením spoločnosti Acheson hnedé kávy pre zmesi s menami ako Tulum, Black Eyed Fox a Foxy Gal. Kávy z mnohých krajín sa dostávajú do obchodu prostredníctvom dovozcu Medziamerická káva.

V predajni sa fazuľa a zmesi s jedným pôvodom dostanú do horúceho alebo ľadového latte, cortado, cappuccina a studených nápojov. Medzi domáce sirupy patrí levanduľa, rozmarín, šalvia, vanilka a moka.

Sirupy Fox Den No Waste Cafe Fort Collins

Medzi pečivo patrí vegánske sušienky a bezlepkové kokosové makrónky, zatiaľ čo hosťom je ponúkaný aj výber gurmánskych arašidových masla a želé sendvičov, ako je Og (arašidové maslo a bobuľový džem na kysnutom kvásku), Foco – Co Berry (arašidové maslo, Nutella a džem) a Ikle Me Pickle Me (arašidové maslo a kyslé uhorky na kysnutom kvásku).

Pekáreň Fox Den No Waste Cafe Fort Collins

Po presťahovaní sa z Kalifornie do Fort Collins s kávovým pozadím v roku 2021 otvoril Acheson v marci tohto roku obchod No Waste, ktorý našiel okamžitú podporu v rastúcom meste Colorado.

“Doterajšia odozva bola úžasná. Milujem koncept opakovane použiteľných hrnčekov a látkových obrúskov, ktoré si ľudia môžu vziať so sebou, ale nechcem byť jedinou kávovou spoločnosťou alebo pražiarňou, ktorá má takéto praktiky,“ povedal Acheson. “Dúfam, že budem lídrom a dokonca budem konzultovať s inými kaviarňami a reštauráciami, aby sa viac ľudí stalo bez odpadu.”

Terasa kaviarne Fox Den No Waste Cafe Fort Collins


Tu povedzte redaktorom DCN o svojej novej kaviarni alebo pražiarni.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *