Výskumníci z Vermontskej univerzity používajú riasy na vytváranie škálovateľných kultivovaných lešení na mäso

S rastom oblasti pestovaného mäsa rastie aj potreba cenovo dostupných vstupov na uľahčenie rastu kultivovaných buniek vo veľkých množstvách. Scafoldy, ktoré poskytujú základnú štruktúru pre uchytenie buniek, sú obzvlášť nákladné a stále sa vo veľkej miere spoliehajú na médiá na báze zvierat, ako je kolagén a želatína.

„Ak chceme produkovať kultivované mäso vo veľkom, potrebujeme škálovateľné materiály“

Aby sme vytvorili skutočne dostupnú technológiu lešenia bez zvierat, Univerzita vo Vermonte (UVM) výskumníci Dr. Rachael Floreani a Irfan Tahir sa obracajú na polyméry na báze rias, aby vytvorili štruktúry podporujúce bunky, správy UVM.

Dr. Floreani a Tahir, pracujúci z University’s Engineered Biomaterials Research Laboratory (EBRL), nedávno uverejnený dokument s otvoreným zdrojom, v ktorom sa diskutuje o tom, ako možno takéto lešenia vyrobené z hydrogélov na rastlinnej báze mechanicky „vyladiť“ na produkciu pestovaného mäsa.

„Lešenie obnovuje mikroprostredie, v ktorom bunky rastú vo vnútri tela zvieraťa. Naše laboratórium má odborné znalosti v oblasti lešenia,“ povedal Tahir, Ph.D. kandidát a New Harvest Fellow. “Navrhujeme hydrogély a iné druhy materiálov, ktoré sú prospešné pre rast buniek.”

Riasy Irfan Tahir
©Nová úroda

Dodal: „Ak chceme pestovať mäso vo veľkom meradle, potrebujeme škálovateľné materiály… namiesto získavania kolagénu na lešenie z miliónov zvierat sa musíme obrátiť na udržateľnejšie zdroje, ako sú morské riasy, ktoré môžu rásť v sladkej aj slanej vode. .“

K inováciám lešenia iných spoločností patrí okrem rias aj použitie Som proteínnanovlákna, tráva a špenátové listy.

Náhrada fetálneho hovädzieho séra

Vedci UVM tiež pracujú na nahradení fetálneho bovinného séra, účinného, ​​ale vysoko neudržateľného zdroja tekutého bunkového rastového média. Tahir a EBRL sa spojili s Multus Media a Future Fields, aby pomohli vyvinúť etickejšie rastové faktory bez antibiotík pre bunky.

Veľa
© Multius Biotechnology

“Zdroj tekutého média sa nazýva FBS, fetálne hovädzie sérum, ktoré pochádza z teľaťa,” povedal Tahir. „Získava sa neetickým spôsobom a je extrémne drahý, ale funguje tak dobre, pretože je to polievka živín, ktorá umožňuje dieťaťu rásť. Táto polievka živín má rastové faktory, inzulín, všetko, čo bunky potrebujú, aby rástli a prosperovali. V teréne je obrovský pohyb, ktorý sa snaží toto nahradiť. Aj v našom laboratóriu pracujeme s alternatívami, aby sme ich nemuseli získavať krutým spôsobom.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *