Výsledky 23. ročníka Pohára excelentnosti v Brazílii v piatich viac ako 90 kávách Denné správy o káve od časopisu Roast Magazine

Brazílsky pohár excelentnosti

Antônio de Oliveira Filho a jeho otec Antônio de Oliveira. Zdvorilostné foto.

Päť káv získalo v poslednom období viac ako 90 bodov Brazílsky pohár excelentnosti (CoE), čím sa posilňuje predstava, že najväčšia svetová krajina pestujúca kávu podľa objemu prináša aj jedny z najkvalitnejších káv na svete.

Káva s najvyšším skóre na 23. ročníku Brazil Cup of Excellence bola vyrobená bývalým oceneným CoE Antônio de Oliveira Filho z Fazenda Tijuco v regióne Bahia. Káva odrody Catuaí s prírodným procesom získala podľa medzinárodnej poroty 91,41 bodu.

Druhé miesto obsadil Maridalton Santana z farmy Sitio Bonilha, tiež v Bahii, ktorého celulózový prírodný proces Catuaí získal skóre 90,59. Tretie miesto obsadil Afonso Vinhal z farmy Recanto v Serra do Salitre, Minas Gerais, ktorého prírodný proces Catucaí dosiahol skóre 90,53.

Všetkých 24 víťazných káv – z ktorých každá dosiahne viac ako 86 bodov po mnohých prísnych hodnotiacich kolách – bude dostupných prostredníctvom online aukcie naplánované na štvrtok 1. decembra.

„Som veľmi nadšený, pretože kvalita brazílskej kávy sa výrazne zlepšila,“ uviedol v oznámení organizátorov hlavný medzinárodný porotca brazílskeho CoE 2022 Erwin Mierisch. „V minulosti medzinárodní kupujúci nehovorili o kyslosti brazílskej kávy a teraz môžeme hovoriť o typoch kyslosti. Je to nová paradigma – nová káva. Producenti odvádzajú skvelú prácu.”

Išlo o 23. ročník programu Brazílskeho pohára excelentnosti. The Pohár excelentnosti samotný vznikol v Brazílii predtým, ako bol model prijatý v iných krajinách prostredníctvom neziskovej organizácie Spojených štátov amerických Alliance for Coffee Excellence (ACE).

Brazília CoE 2022 je súčasťou širšej marketingovej a obchodnej iniciatívy brazílskeho kávového sektora s názvom „Brazília. Coffee Nation.” Podujatie produkovala spoločnosť Brazílska asociácia špeciálnej kávy (BSCA), Brazílska agentúra na podporu obchodu a investícií (ApexBrasil) a ACE. Podujatie usporiadala spoločnosť Družstvo farmárov kávy Expocaccer Cerrado v sponzorstve, Minas Gerais.


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *