Výzva na efektívne investovanie do udržateľného potravinového systému na COP27 – vegconóm

Minulý štvrtok Elysabeth Alfano, generálna riaditeľka spoločnosti VegTech™ Invest a Plant Powered Consultingusporiadal tlačovú konferenciu s názvom Vplyv investovania do trvalo udržateľného potravinového systému na summite COP27 spolu s Raphaelom Podselverom, riaditeľom pre záležitosti OSN pre ProVeg International.

Elysabeth, pozvaná rečníčka do Food4Climate Pavilion, sa zúčastnila druhého týždňa summitu, aby diskutovala o úlohe financií a investícií pri riešení niektorých z najpálčivejších problémov sveta.

„Verejné spoločnosti a trhy, ako aj rizikové start-upy a investori, musia vykročiť na tanier, aby mohli konať vo vývoji udržateľnejších potravinových systémov, investovať do existujúcich a nových alternatívnych bielkovín a rastlinných inovácií a okamžite pracovať na transparentnosti dodávateľského reťazca. “ povedal Alfano.

Obrázok: A

Štúdia Boston Consulting Group (BCG) vykonaná v spolupráci s Blue Horizon uvádza, že investovanie do alternatív môže byť 3-krát až 40-krát účinnejšie pri znižovaní emisií skleníkových plynov ako investície do iných „zelených“ pokrokov, ako sú udržateľné stavebné materiály a dopravy.

Riešenie živočíšneho poľnohospodárstva je pre zmenu klímy rozhodujúce

Alfano sa pripojil k ďalším lídrom potravinárskeho priemyslu, ktorí sa snažia odovzdať širšej komunite odkaz, že v potrebnom čase dostatočne neovplyvníme zmenu klímy, pokiaľ sa nezaoberáme metánom a odlesňovaním spôsobeným priamo živočíšnym poľnohospodárstvom.

A

Podľa EPA takmer jedna tretina všetkých globálnych emisie metánu a 37 % emisií metánu v USA pochádza z chovu zvierat. Okrem toho je zodpovedný za 41 %. tropické odlesňovanie a použitia 42 % čistej vody na svete.

Prvý COP: diskusia o systémoch zásobovania potravinami

The Pavilón Food4Climate hostili A Well-Fed World, Compassion in World Farming, Food Tank, Four Paws, iPES Food a ProVeg international. Témy siahali od Poľnohospodárov a spravodlivá transformácia, Inovácie a diverzifikácia na báze rastlín a bielkovín a Straty a systémy plytvania potravinami a potravinová neistota, zatiaľ čo Elysabeth diskutovala o úlohe súkromných a verejných investícií pri vytváraní efektívnej a bez krutosti a udržateľný systém zásobovania potravinami.

Skupina demonštrantov na cestách, mladí ľudia bojujú za zmenu klímy - Koncept globálneho otepľovania a životného prostredia - Zameranie na banner
©DisobeyArt

Tento rok bola prvou konferenciou OSN o klíme, ktorá sa zaoberala úlohou nášho potravinového systému pri zmene klímy a potravinovej neistote. Diskusia sa však viedla len minimálne, keďže sa tejto téme venovali iba štyri pavilóny stoviek. Väčšina pavilónov sa nezaoberala potravinovými systémami alebo úlohou živočíšnej výroby pri zmene klímy. Pokiaľ ide o jedlá dostupné na podujatí, na mieste boli ponúkané niektoré vegánske možnosti, ale väčšinou každé jedlo obsahovalo možnosti s vysokým obsahom uhlíka z hovädzieho, kuracieho a rybieho mäsa.

Food Tank ponúka určitú nádej, že Food Tank uvádza, že „viac ako 150 krajín teraz podpísalo globálny pakt na zníženie emisií metánu – o 50 viac, ako keď USA a EÚ minulý rok počas rokovaní o klíme v Glasgowe spustili globálny sľub o metáne. “ Zameranie sa na znižovanie metánu by malo, aj keď to nie je zaručené, predstavovať redukciu chovu zvierat.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *