Whole Foods Market Releases for 2023 for 2023 for the Top Plant-based Trends

Trh s celými potravinami vydala svoj ôsmy ročník jedla predpovede trendov na nadchádzajúci rok. Zostavovanie prehľadov z Maloobchodný reťazec s viac ako 50 členmi tímu Whole Foods, vrátane kulinárskych expertov a regionálnych a globálnych nákupcov, identifikoval nemliečnu dužinu, kel a datle ako jedny z najväčších rastlinných trendov pre rok 2023.

„Naše predpovede trendov sú vzrušujúcim pohľadom na to, kam sa podľa nás budú v nasledujúcom roku uberať inovácie produktov a preferencie zákazníkov.“

Predaj nemliečneho mlieka naďalej stúpa a ovplyvňovatelia sociálnych médií skúmajú nové spôsoby využitia vedľajších produktov z výroby sójového, ovseného a mandľového mlieka. Zatiaľ čo tvorcovia TikTok objavujú vynaliezavé spôsoby, ako recyklovať zvyšky mlieka na báze orechov a semien, značky ako Renewal Mill uvoľňujú zmesi na pečenie vyrobené z upcyklovanej mliečnej buničiny, ako je múka okara. Whole Foods tiež plánuje na jar 2023 uviesť na trh ovsené čokoládové sušienky vyrobené z upcyklovaného ovsa.

Upcyklované orechové mlieko
Produkty z recyklovanej buničiny © Whole Foods Market

Morské riasy a prastaré ovocie

Chov rias je rýchlo rastúcou oblasťou trvalo udržateľnej výroby potravín a túto výživnú a všestrannú zložku využíva čoraz viac produktov na báze rias. Medzi nové inovácie patria kelp chips, bezrybia omáčka Ocean’s Halo, kombu vývar, BOHA kelové hamburgerya rastlinné krevety, hrebenatky a krabie koláčiky od Mind Blown Seafood vyrobené s Morské farmy v Atlantiku chaluha.

Nakoniec sa datle dostali do popredia ako bohaté sladidlo, ktoré dokáže vytvoriť nekonečné množstvo pečiva, korenín a raňajkových pochúťok. Dehydrované ovocie, ktoré sa pestuje od staroveku, sa môže premeniť na pasty a sirupy, ktoré poskytujú jednoduché a výživné sladidlá s pôžitkárskou karamelovou príchuťou. Medzi pozoruhodné inovácie na ďatle patrí sirup Just Date, Pop & Bottle: Vanilla Oat Milk Latte, Joolies Chocolate Joolites a MUSH Overnight Oats.

Trend riasy 2023
Kelp produkty ©Whole Foods Market

Získavanie popularity

„Naše predpovede trendov sú vzrušujúcim pohľadom na to, kam sa podľa nás budú v nasledujúcom roku uberať inovácie produktov a preferencie zákazníkov,“ povedala Sonya Gafsi Oblisk, marketingová riaditeľka spoločnosti Whole Foods Market. Očakávame, že tieto trendy v potravinárskom priemysle uvidíme na veľké, na jedálenských stoloch, v obedároch a na pultoch našich obchodov. Sme nadšení, keď vidíme, že veci ako pečivo s upcyklovanou dužinou z rastlinných mliek a prísady, ako je chovaná chaluha, si naďalej získavajú na popularite.“ Dodáva: „Tešíme sa na to, ako tieto trendy ožijú v našich uličkách v roku 2023.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *