Wilfa to skúša znova » CoffeeGeek

Je rok 2013. Svetoznámy (a tiež veľmi polarizujúci) Tim Wendelboe, The Majster sveta baristov z roku 2004 a niekoľkonásobný šampión Nordic Roasting Champion, oznámil svetu, že spolupracuje so spoločnosťou v Nórsku s názvom Wilfanavrhovanie nového automatického kávovaru na prekvapkávanú kávu. Wilfa je v Škandinávii dobre známa značka, ktorá navrhuje a vyrába celý rad malých spotrebičov od odšťavovačov po mixéry; skutočne sú niečo ako škandinávsky Breville. V roku 2013 sa rozhodli brať kávu naozaj vážne, spojili sa s Wendelboe a rôznymi podujatiami Nordic Barista.

Do roku 2014 tento stroj zasiahol severoamerické pobrežia ako kávovar Wilfa Precision Coffee Maker, ktorý dováža a predáva výhradne Williams Sonoma (tu je Archive.org zachytenie ich predajnej stránky pre jednotku). Marketingový tlak online bol pôsobivý. Wendelboe o tom blogoval a cestoval po marketingu. Niekoľkí prominentní kávoví blogeri tej doby boli platení za to, aby napísali stroj pozitívnym spôsobom. Samotná Wilfa dokonca vytvorila webovú stránku týkajúcu sa Wilfa Precision, ktorá nepropagovala tento stroj špecificky, ale bola poetická o severskej kávovej kultúre, pričom Wilfa Precision veľmi tesne zapadla do tohto konceptu. A samotný Williams Sonoma urobil obrovský marketingový ťah pre stroj, keď bol predstavený.

Model Wilfa Precision, ktorý Williams Sonoma doviezol do USA v roku 2014.

V roku 2015 som kontaktoval zasväteného pracovníka vo Williams Sonoma (WS) a požiadal som o zaslanie Wilfa Precision do CoffeeGeek na testovanie a kontrolu. Môj kontakt mi zavolal späť (nezvyčajné na tú dobu – normálne by mi poslali iba e-mail) a do telefónu mi povedal: „Nechceš testovať tento stroj. Pracujeme na tom, aby sme ho ukončili a naše zostávajúce zásoby sme presunuli do kanálov s nadmernými zásobami. Má to veľa problémov.”

A naozaj, o krátky čas neskôr WS prestal predávať Precision a dokonca sa pokúsil zastaviť servis produktu. Zvyšné zásoby skončili na Amazone a na iných webových stránkach s prebytočnými zásobami v USA a ponúkali sa až s 80% zľavou v maloobchode. Potom jeden po druhom zmizli všetky ozdobné propagačné materiály a blogové zmienky o Wilfa Precision. Wendelboe dokonca do roku 2016 stiahol všetok obsah o americkom modeli zo svojho blogu. O pôvodnom stroji už na internete veľa nenájdete, uložiť na úvodný článok Daily Coffee News a veľa 1-hviezdičkových recenzií na Amazone. Wilfa sami opustili svoju webovú stránku v USA pre pivovar (stále je to hore od tohto písania). V starých fórach CoffeeGeek bolo o stroji aj niekoľko dosť drsných tém.

Prečo také veľkolepé zlyhanie? To je to slovo: porucha: Precision v USA mal vysokú poruchovosť, súvisiacu najmä s čerpadlom napájaným striedavým prúdom. Áno, všetky kávovary Wilfa fungujú na pumpe (zo špecifických konštrukčných dôvodov, ktoré sú načrtnuté v našom pripravovanom prvom pohľade na nový kávovar Wilfa), takže bez pumpy je to DOA. A ak čerpadlo fungovalo, objavili sa ďalšie body zlyhania vo varnom zariadení, vrátane problémov s hliníkom použitým vo vnútornom fungovaní stroja, ako sa karafa na kávu rozpadne a ďalšie.

Wilfa Precision bol krásne vyzerajúci stroj.

Nenechajte sa však pomýliť: Wilfa bol úžasne krásny stroj s množstvom prísľubov a inovácií, ktoré v skutočnosti neboli vnímané ako balík na žiadnom inom automatickom kávovare. Mal schopnosť voliť prietoky mechanicky, dokonca sa stal plne ponorným sládkom pre extra malé varenia (pod 300 ml). Odnímateľná nádržka bola fantastická a dodnes zostáva jedinečná v automatických odkvapkávacích pivovaroch. Prístup do varnej komory počas prevádzky stroja: tiež fantastický. Je to taká škoda, že pôvodný Precision zlyhal v USA.

Po zlyhaní Precision Wilfa v rokoch 2016 až 2022 zmizla z amerického trhu (jeho kávové vybavenie bolo ich jediným skutočným vstupom na tento trh). Wilfa pokračovala ako úspešná spoločnosť v Európe, vyrábala všetky svoje ďalšie malé spotrebiče, ale trvalo jej nejaký čas, kým prepracovala a vylepšila svoju zostavu automatických odkvapkávacích kávovarov, poučila sa zo svojich chýb a spolupracovala s novými slávnymi majstrami sveta baristov (ako je James Hoffmann , ktorý konzultoval so spoločnosťou).

Zadajte predstavenie Wilfa

Nový automatický kávovar na odkvapkávanie Wilfa Performance; Wilfa vylepšená a predefinovaná.

V roku 2019 Wilfa oznámila v Európe nový automatický odkvapkávač Wilfa Svart Performance, stroj, ktorý využíval všetky najlepšie vlastnosti pôvodného Wilfa Precision (voliteľné prietoky, ľahko prístupná varná jednotka, odnímateľná nádržka, ohromujúci pekný vzhľad a obsluha čerpadla), a opravili všetko – veľké, malé, minútové – čo bolo na Precision zle.

Nový model Performance sa v Európe predáva už niekoľko rokov a objavili sa tvrdenia, že s pivovarom sa vyskytli minimálne problémy so zárukou alebo opravou. Sú si tým takí istí, že v Európe majú na nový stroj plnú 5-ročnú záruku.

Nezávislých recenzií nového modelu Performance toho veľa nestálo v ceste; Dokonca ani James Hoffmann, ktorý konzultoval s Wilfou, neurobil video recenziu výhradne pre nový stroj; uviedol ho však v porovnávacom videu a hodnotí ho vysoko.

Hoffmannovo nedávne video porovnávajúce šesť kávovarov s automatickým odkvapkávaním.

To znamená, že niekoľko nezávislých recenzií, ktoré sa zaoberali európskym variantom Performance, je celkom priaznivých.

Wilfa vie, že je veľmi dôležité znovu vstúpiť na severoamerický trh a urobiť to správne, takže po dvoch rokoch predaja v Európe a oveľa väčšom testovaní, inžinierstve a plánovaní spoločnosť oficiálne spustila svoj návrat na americký trh v spolupráci s Káva Larderanový výhradný dovozca 110v verzie Wilfa Performance. K dispozícii bude toto začiatkom jesene na predaj za 249 dolárov.

Jednotku testujeme už viac ako mesiac a o niekoľko dní budeme mať veľmi komplexný a exkluzívny Prvý pohľad; bude to prvý skutočne detailný pohľad na tento 110V variant Performance v Severnej Amerike.

Hovorili sme s generálnym riaditeľom a majiteľom Lardera Michaelom Cramerom o tom, čo sa zmenilo a zlepšilo vo Wilfa Performance v porovnaní s modelom Williams Sonoma Precision z roku 2014.

“Pumpa bola zmenená zo striedavého na jednosmerný motor, ktorý poskytuje oveľa vyššiu spoľahlivosť.” povedal Cramer. „Dosky s plošnými spojmi (PCB) boli tiež zmenené a konštrukcia bola zjednodušená, aby sa dosiahla oveľa nižšia chybovosť na nových kávovaroch Wilfa v porovnaní s kávovarmi prvej generácie.

Pýtal som sa, ako sa zlepšili ostatné časti Precision, vrátane problémov s vodnými líniami v staršom Precision. „Starší model mal v hadičke hliník, ktorý sa ľahko upchával. Wilfa sa vo vnútri hadicového systému zmenila na celú nehrdzavejúcu oceľ, čo výrazne zlepšuje spoľahlivosť modelu Peformance. povedal Cramer.

Pokiaľ ide o ďalšie vylepšenia nového pivovaru Performance, Cramer zašiel do ďalších detailov: „Celková konštrukcia zariadenia Wilfa Performance sa líši (pre väčšinu jeho) komponentov na základe skúseností (Wilfa) získaných zo stroja predchádzajúcej generácie. povedal Cramer. „Napríklad hliníkové puzdro (Precision) malo kozmetické problémy, preto je v novom modeli Performance nahradené plastovým puzdrom, ktoré si zachováva kovové sprchové rameno. Performance je tiež oveľa upratanejšia vo vnútri, s menšou spotrebou lepidla a je navrhnutá tak, aby sa dala oveľa ľahšie opraviť. Karafa na kávu je vylepšená tým, že má oveľa vylepšený dizajn nalievania a je vyrobená z jedného kusu, pričom predchádzajúci model mal rôzne časti zlepené dohromady. Dokonca aj nádržka na vodu sa pri modeli Performance ľahšie odstraňuje a má nový uzamykací mechanizmus.

Niekoľko prvých myšlienok o predstavení Wilfa

V súčasnosti testujeme a vyhodnocujeme jeden z prvých modelov Wilfa Performance, ktorý dorazí do Severnej Ameriky, a náš exkluzívny prvý pohľad bude k dispozícii v priebehu niekoľkých dní.

Môžem povedať toto: stroj bol za mesiac testovania takmer bezchybný. Ešte viac som skutočne nadšený z každodenného používania zariadenia Wilfa Performance a to nemôžem povedať o väčšine kávovarov s automatickým odkvapkávaním, ktoré som v priebehu rokov hodnotil. Pristihol som sa pri tom, že som sa vŕtal a experimentoval s vecami, o ktorých som si nikdy nemyslel, že by som mohol robiť s automatickým odkvapkávacím kávovarom, vrátane plne nasýtených várok, prispôsobovania prietoku počas cyklu varenia a dokonca aj manipulácie s kávovou kašou vo filtračnej komore počas cyklu varenia.

Nastaviteľný golier na držiaku filtračného koša je jednou z mnohých inovácií a jedinečných vlastností kávovarov Wilfa.

Nový Performance je v tomto úžasnom škandinávskom minimalistickom štýle ešte krajší, než bol starý Wilfa Precision, a takmer všetko, čo sa týka tohto stroja, od spôsobu, akým funguje nádrž na vodu až po spôsob nalievania karafy na kávu, je fantastické.

Zostaňte naladení!


Mark získal certifikáciu ako kanadský, americký a svetový sudca na majstrovstvách sveta baristov v senzorickej aj technickej oblasti, ako aj ako inštruktor tréningu kávy a espressa. CoffeeGeek založil v roku 2001.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *