Wilfa Uniform Grinder a ďalšie od Lardera » CoffeeGeek

Po návrate značky Wilfa do USA s dovozom nového a výrazne vylepšeného kávovaru Wilfa Performance, Pražiarne kávy Lardera sa snaží rozšíriť svoju exkluzívnu a špičkovú ponuku na trhu kávovarov. Tentoraz ide o mlynček na kávu a prelievaciu kanvicu.

Rovnomerná brúska Wilfa

Veľmi očakávaný Wilfa Uniform Grinder

Američania na rôznych kávových fórach za posledné dva roky hľadeli na európsku kávových blogerov a YouTuberi hovorí o novom mlynčeku na kávu, ktorý navrhol Tim Wendelboe pre Wilfu, škandinávsku spoločnosť veľmi podobnú Breville. The Uniforma Wilfa je v Európe veľmi uznávaný a dobre hodnotený a získava si veľa fanúšikov. Donedávna bol dostupný len v 220V európskej verzii, to sa však čoskoro zmení.

Lardera Coffee je teraz výhradným dovozcom 110V verzie Wilfa Uniform do Severnej Ameriky, ktorá príde na jar budúceho roka. CoffeeGeek má ukážkový model novej americkej verzie a čoskoro jej poskytne úplný proces kontroly.

Wilfa Uniform je veľmi zaujímavým pohľadom na koncept mlynčeka na kávu. Od základu (žiadna slovná hračka) je mlynček navrhnutý tak, aby dosahoval výnimočné výsledky pri prelievaní, sifóne a automatickom odkvapkávaní kávy. Zvládne aj espresso, aeropress a press pot grindy. Vyznačuje sa veľkými 58 mm plochými frézami určenými pre komerčné brúsky. Uniform má tiež množstvo funkcií, vďaka ktorým vyniká na preplnenom trhu s mlynčekmi. Dokonca aj jeho tvar tela a dizajn je v kávovom svete skôr unikát. Uniforma vyzerá ako elegantný čierny kanister na pulte, len s jedným tlačidlom vpredu (nb, tento importovaný model má tiež značku Ladera nad záchytným pohárom).

Niektoré z výnimočných funkcií zahŕňajú:

  • Je to mlynček na jednu dávku: ale zvládne až maximálny objem na varenie vo Wilfa Performance (nad 100 g).
  • Funkcia automatického vypnutia. Mlynček zaznamená, keď už nezostáva žiadna káva, a vypne sa.
  • Otrepy sa otáčajú veľmi pomaly, aby nezohrievali mletú kávu (na tom trval Wendelboe).
  • Niektoré modely (hoci nie tie, ktoré Ladera dováža) majú ako veko komory na zrnká váhu na kávu.
  • Na svoju veľkosť je prekvapivo ťažký (veľa kovu vo vnútri).
  • Mlecia komora je z nehrdzavejúcej ocele na zníženie statickej elektriny.
  • Veľmi tichý chod; motor je tichý a keďže stredná mlecia plocha je vzdialená niekoľko centimetrov od vonkajšieho krytu, zvuk z mletia kávy je stlmený.
  • Vnútorný dizajn a mechanika brúsnej komory prináša veľmi minimálne zadržiavanie kávy medzi jednotlivými použitiami.
  • Veľmi špecifický nulový bod a opakovateľné nastavenia mletia (celkovo 41).

Momentálne testujeme Wilfa Uniform a bude mať prvý pohľad zverejnený v polovici novembra. Naša úplná recenzia vyjde bližšie k dátumu vydania produktu v USA na jar budúceho roka. Keď príde na trh, bude stáť 299 dolárov. Viac informácií nájdete na Web Lardera.

Inteligentná rýchlovarná kanvica Lardera

Lardera pracovala s Viac časuzačínajúci čínsky výrobca špeciálnych kávových výrobkov vyššej kategórie, ktorý prináša populárnu kanvicu „ryby“ spoločnosti do USA. Toto je verzia kanvice bez bluetooth. Verzia Lardera beží pri 1350 W pri napájaní 110 V, namiesto 1500 W v európskych a ázijských modeloch.

The Inteligentná rýchlovarná kanvica je jedna z najľahších kanvíc s reguláciou teploty na trhu s husím krkom. Má tiež veľmi tenký vertikálny profil. Veľká pozornosť sa venovala dizajnu a tvaru nalievacieho ramena s husím krkom a výrezu na vrchu, aby ste mali vynikajúcu kontrolu prietoku pri nalievaní, od pomalších 2 ml za sekundu až po 30+ ml sekundové rýchlosti nalievania do lisovacie hrnce alebo na čaj. Túto kanvicu používam už niekoľko týždňov a veľmi sa mi páči nalievanie a ovládanie. Nízka hmotnosť je tiež citeľným prínosom pre „akciu“.

Základňa a používateľské rozhranie inteligentnej rýchlovarnej kanvice Lardera sú celkom jedinečné a odlišné od väčšiny ostatných „digitálnych“ prelievacích kanvíc na trhu. Keď je zariadenie vypnuté, rozhranie je neviditeľné, ale zapnite ho a uvidíte indikátory a čísla na displeji. Dokonca odčíta aktívnu teplotu vody v kanvici s presnosťou 0,1 C (hoci si môžete nastaviť len požadovanú teplotu v stupňoch Celzia).

Na základni kanvice sú tri oblasti „jemné na dotyk“. Na ľavej strane je tlačidlo „udržanie teploty“, ktoré po stlačení uvedie kanvicu do režimu udržiavania teploty na 30 minút. Dlhým stlačením, keď kanvica nie je v prevádzke, sa kanvica nastaví na plný var: 212F alebo 100C. Na pravej strane je tlačidlo „prehrať/pozastaviť“ na spustenie alebo zastavenie kanvice.

Tretia oblasť mäkkého dotyku je oblasť hmatového posúvača na zmenu teploty, posunutím doľava znížite cieľovú teplotu. Posunutím doprava ho zdvihnite. Ak robíte menšie úpravy, je to jednoduchý proces. Ak prechádzate zo 100 °C na 65 °C, počítajte s tým, že niekoľkokrát skĺznete doľava. Kanvicu je možné meniť medzi stupňami Fahrenheita a Celzia.

Kanvica nemá žiadnu funkciu časovača. Má funkciu udržiavania teploty, ktorú musíte aktivovať pri každom použití. Ako bolo spomenuté vyššie, kanvica má tiež nezdokumentovanú funkciu „okamžitého varu“, ktorá sa dosiahne dlhým stlačením oblasti softvérového tlačidla udržania teploty. Jeho stlačením sa okamžite zmení cieľová teplota na 100C/212F.

Lardera tvrdí, že ide o najrýchlejšiu rýchlovarnú kanvicu na trhu, ktorú otestujeme. Ich počet môže vychádzať z 1500W 800ml verzie. Verzia 1350 W, ktorú Lardera dováža pre 110V trh, môže byť o niečo pomalšia, no je takmer isté, že je rýchlejšia ako väčšina prelievacích kanvíc na dnešnom trhu, ktoré bežia na 1000W alebo 1200W.

Budeme robiť celý blog recenzia kanvice s hodnoteniami a odporúčaniami na uverejnenie koncom novembra. Inteligentná rýchlovarná kanvica Lardera je teraz k dispozícii za 149 dolárov.

Dve novinky od Lardera Coffee Roasters – Wilfa Uniform Grinder a Smart Kettle


Mark získal certifikáciu ako kanadský, americký a svetový sudca na majstrovstvách sveta baristov v senzorickej aj technickej oblasti, ako aj ako inštruktor tréningu kávy a espressa. CoffeeGeek založil v roku 2001.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *