WNWN uvádza na trh vegánsku verziu Daim Baru, „All-Free“ Waim! Bar – vegkonóm

WWN Food Labsvýrobca čokolády bez kakaa so sídlom v Londýne uvedie na trh limitované vydanie svojej novej čokolády Waim! bar, „all-free“ verzia ikonickej európskej cukrovinky Daim bar.

WWN’s Waim! tyčinka je bez mliečnych výrobkov, bez lepku, bez palmového oleja, bez kofeínu a vegánska. „Náš nový bar je naším pohľadom na ikonickú európsku cukrovinku, ale bez katastrofálneho dopadu na ľudí a planétu,“ uvádza spoločnosť.

Začiatkom tohto roka spoločnosť WNWN uviedla na trh vegánsku čokoládu bez fazule a tvrdila, že bola prvou svojho druhu, ktorá prišla na trh. CEO a spoluzakladateľ Ahrum pane, poznamenal: „Náš zvyk čokolády prispieva k odlesňovaniu, strate biodiverzity, erózii pôdy, emisiám CO2, detskému otroctvu a nečestným obchodným praktikám.“

Kakaový prášok
©WNWN Food Labs

Ako je možná čokoláda bez kakaa?

Po stáročia sa struky rohovníka v prášku používajú v Grécku, Španielsku, Taliansku a Portugalsku ako alternatíva kakaa, pretože majú podobnosť vo farbe a chuti.

Čokoláda WNWN bez kakaa sa vyrába z celých rastlinných zložiek, ako je britský jačmeň a rohovník, ktoré sa potom transformujú pomocou tradičných fermentačných techník podobných výrobe piva a syra.

Po fermentácii sa ingrediencie pražia pomocou patentovaného procesu, aby sa vytvoril chuťový profil, ktorý odzrkadľuje zložitosť a zloženie čokolády a vlastnosti kakaového masla, ktoré sa rozplýva v ústach bez použitia kakaa. The Waim! tyčinka bola vytvorená v laboratóriách spoločnosti s internou čokoládou, ktorá vyvinula vegánsky recept na barovú orieškovú, chrumkavú karamelku ponorenú do prvej bezkakaovej čokolády na svete, vysvetľuje WNWN.

Za menej ako rok od svojho založenia spoločnosť WNWN, vyslovovaná ako „win-win“, vyvinula dva produkty využívajúce svoju technológiu na výrobu čokoládových produktov bez obsahu kakaa, ktoré chutia, roztápajú sa, lámu a pečú ako skutočná čokoláda.

WWN alt čokoláda
©WNWN Food Labs

Výhra pre ľudí a planétu

Podľa hodnotenia životného cyklu konvenčného dodávateľského reťazca čokolády sú postupy pestovania kakaa zodpovedné za ničenie biotopov v dôsledku odlesňovania. Čokoláda bez kakaa produkuje o 80 % menej emisií CO2 a nespolieha sa na detskú prácu, tvrdí spoločnosť.

Viac ako milión pracujúcich detí sa odhaduje, že pracujú na Pobreží Slonoviny a Ghane, kde sa pestujú tri štvrtiny svetovej produkcie kakaa. Na rozdiel od väčšiny masových čokolád a jej konkurentov bez obsahu kakaa sa WNWN vyhýba palmovému oleju: podobne ako kakao je palmový olej zodpovedný za množstvo environmentálnych škôd,“ dodáva Ahrum Pak.

Plány spoločnosti zahŕňajú objavovanie potravín, ako je káva, čaj a vanilla, aby boli verzie odolné voči zmenám klímy, strate biodiverzity a neetickým a neudržateľným poľnohospodárskym a pracovným praktikám.

WWN’s Waim! bar bude dostupný od 28. septembra exkluzívne na webovej stránke spoločnosti. Krabica troch tyčiniek sa bude predávať za 8 £, poštovné a dane.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *