Z Golden Bean 2022 sme si odniesli päť medailí


29. august 2022 (Zverejnené: 22. august 2022)


Crimson Cup NARSA Natural získal zlatú medailu v roku 2022 v Severnej Amerike Golden BeanCrimson Cup NARSA Natural získal zlatú medailu v roku 2022 v Severnej Amerike Golden BeanS piatimi zlatými, striebornými a bronzovými medailami na súťaži praženia Golden Bean North America 2022 sme opäť získali miesto medzi najlepšími pražiarňami kávy kontinentu.

Vďaka tomu Crimson Cup získal druhé miesto v Chain Store/Franchise Championship.

„Sme hrdí, že naša káva sa neustále radí medzi najlepšie v Severnej Amerike,“ povedal riaditeľ pre udržateľnosť Brandon Bir. „Účasť v súťaži Golden Bean a iných kávových súťažiach nám pomáha udržať sa na vrchole našej kávovej hry.“

Najväčší na svete praženie kávy Súťaž sa konala od 17. do 20. augusta v Columbuse v štáte Ohio a prihlásilo sa do nej viac ako 700 príspevkov od pražiarní v Severnej Amerike.

Pražiarne kávy sa spojili, aby sa prepojili, zlepšili svoj osobný rozvoj, ochutnali najlepšie severoamerické pražené a súťažili o trofeje a medaily.

16. augusta sa v laboratóriu Crimson Cup Innovation Lab stretlo viac ako 75 pražiarov kávy na uvítacom podujatí Golden Bean ešte pred začiatkom súťaže na ďalší deň.

Medzi naše medaily patrili:

  • Striebornú medailu za Wayfarer Blend káva v kategórii 7, Obchodný reťazec Espresso.
  • Bronzová medaila pre Wayfarer Blend v kategórii 8, na báze mlieka v obchodnom reťazci.
  • Bronzová medaila za Zmes CRIMSON Espresso v kategórii 7, Obchodný reťazec Espresso.
  • Zlatá medaila za NARSA Prírodná káva v kategórii 9, Filter obchodných reťazcov.
  • Bronzová medaila za špeciálny proces v Kolumbii v kategórii 9, reťazový filter.

Súhrnné skóre týchto káv prispelo k nášmu umiestneniu v šampionáte.

Na určenie víťazov porotcovia Golden Bean použili formát slepej degustácie na vyhodnotenie príspevkov v 12 rôznych kategóriách a metódach varenia. V každej kategórii udelili zlaté, strieborné a bronzové medaily a vybrali celkových víťazov Golden Bean a Chain Store/franchise.

Brandon, licencovaný Coffee Q Grader, profiloval prihlášky Crimson Cupu a slúžil ako porotca kategórie pre súťaž.

„Súťaže ako Zlatá fazuľka sú ukážkou tvrdej práce malých pestovateľov kávy, ktorí vyrábajú niektoré z našich obľúbených káv,“ povedal. “Nemôžem sa dočkať, až poviem našim priateľom v NARSA o tom, ako dobre fungovala ich káva!”

NARSA (NEGOCIACIONES AGROINDUSTRIAL AREVALO SA) je kávové družstvo so sídlom v peruánskom regióne Junin.

Zakladateľ NARSA Don Julio Abel Arevalo Tello a jeho tím sa zameriavajú na pomoc malým pestovateľom kávy a kakaa v Peru Central Highlands a regiónoch Amazonky získať prístup na trh v celom Peru a mimo neho.

Brandon a jeho tím spolupracujú s NARSA od roku 2014 ako súčasť našich jedinečných iniciatív Friend2Farmer, prostredníctvom ktorých dosahujeme ekonomické, environmentálne a sociálne dopady na komunity pestovateľov kávy.

„Naše dlhodobé partnerstvo nám pomáha získavať výnimočné kávy, ako je NARSA Natural, a zároveň spravodlivo odmeňovať pestovateľov kávy za ich tvrdú prácu,“ povedal Brandon. „Napríklad Peru nie je známe kávou sušenou ovocím, ale vďaka týmto spojeniam sme objavili dve skutočné špičky – NARSA Natural a Prirodzená Geshaktorý sa stal finalistom ceny Good Food Award 2021.

Zmes kávových odrôd Caturra, Typica a Bourbon pestovaných v nadmorskej výške 1850 metrov NARSA Natural bola zozbieraná a fermentovaná v Alto Sanchirio v Peru.

Po zbere zrelých čerešní posádka NARSA použila nádrže z nehrdzavejúcej ocele na riadenú fermentáciu počas 48 hodín. Čerešne sa potom previezli a sušili na sušiarňach v centrále NARSA v La Merced. Proces sušenia trval približne dva.

“S chuťovými tónmi cukroviniek z vodného melónu a papáje nájdeme v tejto šálke tony komplexného tmavého ovocia,” povedal Brandon. “Porotcovia Golden Bean súhlasili!”

Crimson Cup’s Wayfarer Blend získal medaily v predchádzajúcich súťažiach Golden Bean. Táto zmes, ktorej názov sa volá „cestovateľ“, využíva rotujúcu rozmanitosť súčasných kávových zŕn, aby vynikla všetkými spôsobmi varenia, vrátane espressošarže a jediný pohár.

„Táto zmes by mala vždy obsahovať ovocné a karamelové tóny s médiom kyslosť a stredná telo“ povedal Brandon. “Ako espressoWayfarer Blend by mal vyzerať ako javorový sirup vychádzajúci zo stroja a mal by mať tóny orechov a čokolády.“

Nový CRIMSON Espresso Zmes kombinuje dve vzácne a výnimočné kávy, aby vytvorila jedinečnú šálku s chuťovými tónmi limetky, kakaových kúskov a vanilkového pudingu.

Zmes spája čerešňovo sušenú kávu Natural Gesha pestovanú Hectorom Portocarerrom v Oxapampa, Peru, s plne umytou remeselnou kávou Kinini AA pestovanou členmi družstva Kinini AA v okrese Rulindo v Rwande.

Brandon a náš pražiaci tím vytvorili limitovanú edíciu zmesi, ktorú môžete zdieľať s kávovými profesionálmi SCA Expo 2022 v Bostone.

“Cieľom bolo prerezať štyri až osem uncí mlieka, zachovať ťažkú ​​prítomnosť kávy bez praženia kávy na tmavší, uhlíkatejší profil,” povedal.

Ak chcete zažiť ocenené kávy Crimson Cup, navštívte CRIMSON kaviareň v Easton Town Center v Columbuse alebo Crimson Cup Coffee Shops v Columbuse, Tallmadge alebo West Chester, Ohio.

Objednajte si kávu na domáce varenie na CRIMSON a Crimson Cup webové stránky. 12-uncová taška alebo krabica sa predáva za 16 až 20 dolárov v závislosti od kávy.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *