Zdravé recepty na zmrzlinu | Amy je zdravé pečenie

Tieto zdravé recepty na zmrzlinu sú sladké, krémové a ideálne na leto – alebo kedykoľvek, keď máte chuť na zmrzlinu! Všetky sa dajú ľahko pripraviť s menej ako 5 minútami prípravy. Luxusne jemné s mäkkou konzistenciou, sú plné bohatej chuti a jednoducho sa rozplývajú v ústach. Rýchle, jednoduché a chutné – najlepší druh dezertu!

koláž jednoduchých a zdravých receptov na domácu zmrzlinu, ktoré môžete vyskúšať – obsahuje kopčeky čokolády, vanilky, oreo sušienky 'n cream & chai korenie

Počas leta môjho detstva, okolo mojich narodenín, narodenín môjho brata a 4th júla sa moja rodina často ocitla na zadnej terase, nahromadenej okolo odtoku. Stáli sme v kruhu, pozerali sa na osobu v strede a pozerali sa. Keď táto osoba vzhliadla a prikývla, niekedy s takmer prosebným výrazom v očiach, niekto iný si k nej prisadla a položila ruky na tie ich.

Všetci sa striedali pri mútení zmrzliny.

Ručne sme kľučkovali takmer pol hodiny. Rukoväť sa nesmela zastaviť. Navrstvili sme kamennú soľ a ľad do priestoru medzi kovovým valcom a dreveným vedrom a stále sme pridávali ďalšie, keď sa topilo a voda stekala po boku vedra do odtoku na terase.

S čiernou plastovou rukoväťou, ktorá sa nám otáčala pod dlaňami, sme cítili, ako zmes mlieka hustne a tuhne. Keď už naše drobné svaly nevládali tlačiť, ocko sa prikrčil a dokončil to. Keď vyhlásil, že je to hotové a vytiahol kovovú vaňu zo slanej vody, vbehli sme dovnútra, aby sme schmatli misky a lyžice, nedočkaví, ako prvýkrát ochutnáme čerstvú, sladkú, studenú vanilkovú zmrzlinu.

Kvôli starým časom sme minulý mesiac vytiahli ten istý starožitný zmrzlinovač, aby sme oslávili, že môj brat získal doktorát. Keď sme opäť stáli okolo odtoku na dvore, rozprávali sme sa o tom, že v mojom rodnom meste už nikto nepredáva kamennú soľ a nakoniec sme namiesto toho nahradili bežnú jemne mletú kuchynskú soľ.

O niekoľko týždňov neskôr, v južnej Kalifornii, som sa takmer nahlas zasmial uprostred obchodu, keď som zbadal displej s koncovým krytom.

Na poprednom mieste boli obrovské vrecia kamennej soli – plus moderné výrobníky zmrzliny navrhnuté tak, aby vyzerali rovnako ako staromódne drevené vedrá, ktoré sme vlastnili.

Zdá sa, že nie sme jediní, ktorí túžia po nostalgii a domácej zmrzline…

Tak som si povedal, že by bolo zábavné sa o niektoré podeliť recepty na zdravé zmrzliny s tebou! Nebojte sa – to všetko sa dá vyrobiť v modernom zmrzlinovači. Nevyžaduje sa žiadne ručné kľukovanie ani starožitnosti!

Ešte lepšie? Príprava týchto zmrzlinových receptov trvá menej ako 5 minút!

kopčeky zdravej čokoládovej zmrzliny v bielej miske, obklopené dúhovými posýpkami a čokoládovými lupienkami

NAJLEPŠIE RECEPTY NA ZDRAVÚ DOMÁCU ZMRZLINU

Zdravá čokoládová zmrzlina. Skutočná klasika! Je zamatovo hebký s naozaj bohatou čokoládovou príchuťou. Je to najobľúbenejší recept na zmrzlinu, ktorý som zdieľal na svojom blogu!

kopčeky zdravej vanilkovej zmrzliny v malej bielej miske obklopené dúhovými posýpkami a čokoládovými lupienkami

Zdravá vanilková zmrzlina. Ďalšia klasika! Táto luxusná zmrzlina má krásnu sladkú vanilkovú príchuť. Je to perfektné pozadie pre takmer všetky mixy a polevy!

ženské ruky držiace vaflový kornútok obsahujúci kopčeky zdravších oreo sušienok so smotanovou zmrzlinou

Zdravšia zmrzlina Cookies ‘n Cream. Toto bola jedna z mojich obľúbených chutí ako malé dieťa! Zjedol by som všetku vanilkovú zmrzlinu a kúsky Orea by som si nechal na koniec. (Môžem a nemusím to stále robiť…)

kopčeky zdravej zmrzliny s chai korením v bielej miske obklopené škoricovými tyčinkami, klinčekmi a kúskami mletej škorice

Zdravá korenistá zmrzlina. Neklopaj, kým to nevyskúšaš! Viem, že korenie v zmrzline môže znieť trochu zvláštne… Ale ČLOVEK. Jedol som z toho lyžicu za lyžičkou – a rýchlo som sa vrátil na tretiny. V týchto útulných koreninách zmiešaných so sladkou, hustou a zamatovo hladkou vanilkovou zmrzlinou je niečo pozitívne magické!

Poznámka: Toto bolo čiastočne inšpirované škoricovým gelato, ktoré som mal v Kanade počas posledného ročníka strednej školy. Je to jedna z najlepších príchutí, aké som kedy mal (ak nie THE najlepšie!), a to všetko kvôli príjemnej chuti korenia. vysoko, vysoko odporúčame!

ženské ruky držiace vaflový kornút s kopčekmi zdravej tekvicovej zmrzliny

Zdravá tekvicová zmrzlina. Pre tých z nás, ktorí žijú na miestach, kde je príliš teplo a až do novembra sa necítime na jeseň, toto je moja predstava skvelého kompromisu! Má tie isté sladké a upokojujúce príchute ako vaše obľúbené pochúťky z tekvice… Ale nemusíte zapínať rúru ani vykurovať dom, aby ste si to užili. 😉

Tip: Pridal som aj kávu, aby chutila ako Starbucks PSL (chutné – a TAK dobré!), ale kávu môžete ľahko vynechať, ak nie ste fanúšikom!

kopček zmrzliny s nadrozmerným kopčekom zdravej čokoládovej zmrzliny obklopený dúhovými posýpkami a čokoládovými lupienkami

AKO VYROBIŤ ZDRAVÚ ZMRZLINU

Previedol som vás presnými krokmi, ako vyrobiť zdravú zmrzlinu v každom z vyššie uvedených receptov (vrátane video verzií pre príchute čokolády, cookies ‘n cream a tekvicového korenia!), ale stručne to zrekapitulujem kľúčové kroky aj tu.

Začnite so studenými prísadami. Na rozdiel od mnohých receptov na pečenie, ako sú sušienky a koláče, v skutočnosti chcete, aby vaše ingrediencie boli studené – nie izbovej teploty! Pomáha to urýchliť proces… Čo tiež znamená, že zmrzlinu budete jesť oveľa skôr. 😉

Použite výrobník zmrzliny. Áno, je úplne možné vyrobiť zdravú zmrzlinu bez zmrzlinovača – a o chvíľu sa o tom podelím viac! Zistil som však, že zmrzlinovač poskytuje najlepšiu textúru pre domácu zmrzlinu. Je hustá, krémová a zamatovo hebká s neodolateľnou textúrou rovnako ako soft-serve. (Mňam!)

Toto je moderný výrobník zmrzliny, ktorý vlastním. Je to cenovo dostupné a naozaj jednoduché použitie! Vlastne som si ho kúpila v dvoch rôznych farbách, bielej a sivozelenej. Tak to sa mi páči!

Použite metódu „bez výrobníka zmrzliny“. Ako pripraviť každú z týchto zdravých príchutí zmrzliny bez zmrzlinovača som zahrnul do časti Poznámky k receptu (umiestnenej priamo pod návodom!). Budete potrebovať kovový pekáč, špachtľu, rameno, ktoré je pripravené na miešanie, miešanie a trochu trpezlivosti. (V porovnaní s použitím zmrzlinovača to trvá oveľa dlhšie!) Textúra bude trochu zrnitejšia alebo ľadovejšia, ale chute zostanú rovnaké!

kopček zmrzliny s veľkým kopčekom zdravej zmrzliny s korením chai, obklopený tyčinkami škorice a klinčekmi

ČASTÉ OTÁZKY O ZDRAVEJ ZMRZLINE

Môžem nahradiť iné mlieko?
Určite môžete! Ak nemáte v zozname ingrediencií uvedené presné mlieko, vždy môžete použiť mlieko s vyšším percentom mliečneho tuku. (Napríklad, ak recept vyžaduje 2 % mlieka, plnotučné mlieko je vhodné nahradiť!)

Pre možnosť bezmliečneho mlieka odporúčam kokosové mlieko. Má skvelú hustú a luxusne krémovú textúru!

Neodporúčam nahrádzať mandľové mlieko, kešu mlieko a ovsené mlieko. Všetky tieto produkty majú vyšší obsah vody, čo dodá vašej zmrzline ľadovú a tvrdú textúru. To isté platí aj pre mliečne mlieko s nižším percentom tuku (tj 1 % alebo odtučnené mlieko).

Môžem nahradiť iným sladidlom?
To by malo byť v poriadku! Netestoval som tieto recepty na zmrzlinu s rôznymi sladidlami, ale iní čitatelia to urobili a povedali, že ich zmrzlina stále dopadla veľmi dobre. Viac informácií nájdete v časti Poznámky každého receptu!

Moja zmrzlina nikdy nezhustla. prečo je to tak?
Sú dvaja hlavní vinníci! Prvým je, že mliečna zmes nebola v zmrzlinovači dostatočne dlho. Druhým je, že miska vášho zmrzlinovača pred použitím úplne nezamrzla. Uistite sa, že ste misku zmrazili aspoň na 12 hodín – ale bližšie k 24 hodinám je ešte lepšie!

Moja zmrzlina bola ľadová a tvrdá, keď som ju skladoval v mrazničke. Je to normálne?
Áno, úplne normálne! Tieto zdravé domáce zmrzliny obsahujú menej tuku ako tradičné recepty a neobsahujú ani stabilizátory, ktoré majú niektoré nízkokalorické zmrzliny z obchodu. V dôsledku toho sa po uložení v mrazničke otáčajú oveľa ťažšie, takmer akoby boli pevné ako skala. Preto vám odporúčam zjesť zmrzlinu hneď, ako je vyrobená – vtedy má najlepšiu textúru a konzistenciu! 😉

Avšak… Mám naozaj jednoduchý trik na vyriešenie tohto ťažkého a ľadového problému! Stačí nechať zmrzlinu na pulte chvíľu rozmraziť (alebo ju krátko vložiť do mikrovlnnej rúry!). To mu pomôže zmäknúť, aby sa dal ľahšie naberať – a preto má oveľa krajšiu, jemnejšiu a hladšiu štruktúru na jedenie!

Môžem sa s vami podeliť o fotku mojej zmrzliny?
Absolútne!! To by sa mi páčilo! ♡ Najlepší spôsob, ako to urobiť, je zdieľať so mnou svoj obrázok Facebook alebo na Instagram. Ak ho so mnou zdieľate na Instagrame, nezabudnite ho použiť #amyzdravé pečenie a tag @amyshealthybaking NA samotnej fotke! (To mi zaručuje, že uvidím tvoj obrázok! 🙂 ) Neviem sa dočkať, kedy uvidím tvoju zdravú domácu zmrzlinu a vypočujem si, čo si o nej myslíš!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *