Zistite viac o výnimočnej špeciálnej káve

V Cajamarca v Peru pestuje organické družstvo Sol y Cafe výnimočnú špeciálnu kávu. S priemernou veľkosťou farmy približne 20 hektárov je kľúčové, aby farmári spolupracovali, aby získali prístup k farme špeciálna káva trhu.

Ich cieľom je zlepšiť životné podmienky svojich členov zvýšením produktivity, produkcie, ziskovosti a kvality.

Namiesto spracovania vlastnej kávy posiela Sol y Cafe svoje čerešne do miestneho mokrého mlyna. Najskôr sa čerešniam odoberie ovocie a následne sa vytriedi a spracuje na umytú kávu. Po odstránení vonkajšej vrstvy ovocia sa káva fermentuje a následne premyje a vysuší.

Káva bez kofeínu môže tiež chutiť skvele

Nájsť bio kávu bez kofeínu skvelej chuti môže byť náročné. Pomerne často sa vyrábajú s použitím nekvalitnej kávy, ktorá sa nedá vysledovať na farmy alebo družstvá. Nie s našou kávou bez kofeínu.

Sol y Cafe vám prináša Horsham Coffee Roaster a bol spracovaný na bezkofeinový pomocou procesu Swiss Water Decaf.

Švajčiarsky vodný proces na dekofeináciu


Swiss Water Process, objavený vo švajčiarskom Schaffhausene v 30-tych rokoch 20. storočia, je organická metóda bez chemikálií bez kofeínu, ktorá zachováva čo najviac chuti.

Po dosiahnutí cieľa odstrániť 99,9 % kofeínu z kávy je káva pripravená na sušenie, zabalenie a odoslanie zákazníkovi.

Proces Swiss Water zaisťuje, že certifikácie kávy zostanú nedotknuté, vrátane organickej certifikácie. Procesy s chemickými rozpúšťadlami nemôžu poskytnúť túto istotu.

Slnko a káva bez kofeínu

S chuťovým profilom bohatej čokolády, orechov a ovocných tónov, ktoré zahŕňajú červené bobule, má táto káva veľa tela. Milovníci kávy, ktorí si potrpia na stredné praženie, si určite prídu na svoje, ktorá je vhodná pre všetky spôsoby varenia. A nikdy nebudete vedieť, že je bez kofeínu.


“Chuť je vynikajúca a pražená k dokonalosti.” – Zákaznícka recenzia, marec 2022.


Nová správa od Horsham Coffee Roaster

Horsham Coffee Roaster je jednou z našich pravidelných pražiarní, ktorá získava nielen najlepšiu kávu, ale váži si aj pôvod kávy.

Spoločnosť bola založená v Sussexe v roku 2012 a začala predávať kávu zo stánku na Horsham Food Market. Ich skúsenosti na trhu boli neoceniteľné v porovnaní s tým, čím sa spoločnosť stala dnes.

Od odchodu z trhu sa tím mohol sústrediť na získavanie a veľkoobchod, ako aj na zvýšenie kapacity praženia.

Kávy, ktoré skladujú, sú špeciálne kávy, ktoré prešli vlastnými postupmi cuppingu a kontroly kvality. Je to ich posadnutosť kvalitou kávy, ktorá sa prenáša od kupovanej zelenej kávy až po poslednú šálku.


Horshamov etický prístup

Spolu s filozofiou, ktorá ovplyvnila ich vývoj v priebehu rokov, sa Horsham zameral na získavanie zdrojov priamo na nadviazanie vzťahov priamo s farmármi, výrobcami, ako aj dovoznými partnermi.


Dobre zvolený dovozný partner je nevyhnutný na to, aby sa Horsham spojil s farmármi a družstvami, ktoré sa venujú výrobe káv špeciálnej kvality. Zaviazali sa nakupovať eticky obchodované kávy s úplnou vysledovateľnosťou ich pôvodu.


Okrem toho tvrdo pracujú na zabezpečení transparentnosti finančnej stopy kávy, takže oni a ich zákazníci môžu byť pokojní s vedomím, že každý farmár je dobre platený za vynikajúcu kávu, ktorú vyrábajú.

Vo februári 2022 vyrobili plnú Správa o transparentnosti.

Každý mesiac máme novú kávu a úzko spolupracujeme so všetkými našimi pražiarňami.

Kliknite tu pre viac podrobností a ako môžete získať svoj prvý box, aby ste si mohli vychutnať bohaté a aromatické kávy, ako je Sol y Cafe.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *