Zostava Royal’s 2022 Kenya – Royal Coffee

Poznámka redakcie: Táto aktualizácia bola výsledkom spolupráce medzi Caitlin McCarthy-García, Max Nicholas-Fulmer a Charlie Habegger.

Na globálnej úrovni priniesli počasie v Brazílii v polovici roku 2021 pochybnosti o svetových zásobách kávy; zatiaľ čo v Keni zostali náklady na prácu a vstupy na farme kvôli pandémii stále vysoké. Konkrétne v Keni pohyb ľudí medzi Nairobi a vidiekom bol obzvlášť obmedzenýďalšie prehĺbenie nedostatku pracovnej sily počas pozberového spracovania.

Našťastie sú kvality aj historicky vyššie, pretože toľko potrebné zrážky a slnečné lúče počas citlivých období cyklu plodín viedli k menšiemu počtu prípadov škodcov a chorôb, ktoré môžu zhoršiť aj tie najlepšie výsledky alebo ohroziť aj tých najlepších pestovateľov. Profily ohnivých pohárov v Keni a trvanlivosť, ktoré držia menu a miešajú sa mesiace nad rámec väčšiny káv na svete, ich robia nenahraditeľnými pre pražiarne.

Napriek aukčným cenám náš nákup túto sezónu nikdy nezakolísal. Máme to, čo považujeme za najlepšie a najúžasnejšie rôzne druhy kávy z centrálnych grófstiev Kene (a vybrané šarže zo západnej údolia Rift). Je pozoruhodné, že napriek pretrvávajúcemu nedostatku kontajnerov v suchom prístave Nairobi sa nám podarilo dostať naše prvé zásielky von v priebehu prvých týždňov roka a prvé plavby v roku 2022 na západnom pobreží sme dostali v júni, čo je presne načas. .

Skoré príchody od našich dlhoročných partnerov v Nyeri, Othaya Society, nesklamali. V bare v Tasting Room v The Crown bolo prezentovaných viacero káv a momentálne sú k dispozícii ako korunovačné klenoty. Myslite na výnimočne čisté ovocie, obrovskú sladkosť a iskrivú kyslosť. Leto v šálke a úžasné ako ľadové espresso.

Zatiaľ čo väčšina kompletných sáčkov je takmer vypredaná, nebojte sa, ak ste premeškali príležitosť ich vyskúšať. V auguste, septembri a októbri pristáva niekoľko zmiešaných kontajnerov, ktoré predstavujú jednotlivé výrobné výstupy z Nyeri, Kirinyaga, Muranga a Kiambu. Stále rezervujeme mikroloty pre neskoré zásielky, aby sme pomohli pražiarňam dostať sa ďalej dopredu.

Pre znalca by mala byť obzvlášť zaujímavá ďalšia spolupráca Royal a Othaya: dva výbery programu Red Cherry z pristátia Ichamama Factory 19. augusta (28208 Kenya FT Nyeri Othaya Ichamama Red Cherry Program AA 18TY0019 Grainpro Bags a 28209 Kenya FT Nyamayeri O Program Tašky AB 18TY0019 Grainpro). Ak máte radi citrusové a pikantné Keňa, zvážte tieto:

27172 Keňa Kirinyaga Rungeto Karimikui AB
27434 Keňa Kirinyaga Rungeto Karimikui AA
27174 Keňa Kirinyaga Baragwi Guama AA
27175 Keňa Kiambu Kimaratia Gatare AA
27173 Keňa Kirinyaga Baragwi Kariru AB

Pre tropické ovocie, komplexnú kyslosť a pretrvávajúci záver odporúčame:
28098 Keňa Nyeri Othaya Ichamama AB
28094 Keňa Nyeri Othaya Maganjo AA
28095 Keňa Nyeri Othaya Gura AA
28096 Keňa Nyeri Othaya Gura AB
28097 Keňa Pain Ichamama AA

Ako vždy vám odporúčame, aby ste plánovali dopredu a spolupracovali so svojím obchodníkom na rezervácii vopred. Kontaktujte nás na adrese [email protected] a zhodnoťte svoj výber z Kene.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *