Žuvacie sušienky z vlašských orechov – sušienky a poháre

Tieto ultra žuvacie sušienky z vlašských orechov sa vyrábajú s použitím dvoch druhov cukru metódou búchania na panvici, ktorá vám poskytne maslové, chrumkavé okraje s žuvacím stredom.

Spojil som sa s Imperial Sugar. KLIKNITE TU pre celý recept!

panvica búchajúca orechové sušienky na mriežke

Som posadnutý týmito orechovými koláčikmi. Sú moderným pohľadom na klasický/staromódny recept na sušienky a nemôžem byť šťastnejší, ako sa vydarili. Používam metódu pan-bang, aby som skutočne zosilnil chrumkavý/žuvací faktor a maslové okraje sú šialené. Posypte trochou vločkovej morskej soli a získajte skutočne život meniaci koláčik!

Čo robí koláčik hustým a žuvacím?

Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu spôsobiť, že sušienka bude žuvacia/hustá. Ale v tomto recepte na sušienky z vlašských orechov je tu to, čo ich robí extra žuvacími:

 • Metóda búchania panvou. Keď panvicu počas pečenia niekoľkokrát spadnete, sušienky vyfúknu, čím sa zhustnú a získajú chrumkavý a zvrásnený okraj.
 • Vyšší obsah cukru/menej múky. Viac cukru a menej múky spôsobuje, že sa sušienky roztečú a zároveň budú žuvateľnejšie.
 • Použitie viac kryštálového cukru ako hnedého cukru. Granulovaný cukor má nižší obsah vlhkosti ako hnedý, čo dodá chrumkavejšie okraje. Ale pridanie hnedého cukru pridá trochu viac chuti a pridá trochu extra žuvavosti.
 • Použite 1 vajce a trochu vody v recepte udržiava vlhkosť nadol. Môže to znieť neintuitívne, ale extra voda udržuje cesto vlhké, ale počas pečenia sa tiež vyparuje. Je to dobrý trik na dosiahnutie tej žuvacej textúry.
 • Použitie menšieho množstva sódy bikarbóny. Sóda bikarbóna na pečenie pomáha pri kysnutí sušienok, ale keďže nechceme, aby kysli príliš, použila som polovičné množstvo. Chceme, aby sa trochu zdvihli, takže keď do nich zabúchate, vyfúkne ich a vzniknú pokrčené okraje.
naukladané orechové sušienky s ryhovanými okrajmi

Ingrediencie:

KLIKNITE TU pre úplný zoznam zložiek.

 • Maslo izbovej teploty. V týchto koláčikoch používam slané maslo, ale môžete použiť aj nesolené maslo.
 • Kryštálový cukor
 • Svetlohnedý cukor
 • Veľké vajce
 • Voda
 • Vanilkový extrakt
 • Prášok na pečenie
 • Košér soľ
 • Univerzálna múka
 • Nasekané vlašské orechy

Ako vyrobiť orechové sušienky?

 1. Predhrejte rúru na 350 ° F.
 2. V miske tvojej stojanový mixér vybavené s pripevnenie pádla maslo, kryštálový cukor a svetlohnedý cukor miešajte 2 minúty pri strednej rýchlosti, kým nebudú svetlé a nadýchané.
 3. Pridajte vajce, vodu, vanilku, sódu bikarbónu a soľ. Miešajte 1 minútu, kým sa zmes nespojí, pričom steny misky podľa potreby zoškrabte gumenou špachtľou.
 4. Zapnite mixér na minimum a pridajte múku, miešajte, kým sa zmes nespojí. Miešajte vlašské orechy, kým sa rovnomerne nerozmiešajú.
 5. Pri práci v dávkach odoberte 1/4 šálky cesta na sušienky (2,5 unce, ak používate váhu) a zrolujte do guľôčok. Umiestnite 4 loptičky rovnomerne rozmiestnené na a list na sušienky. *pozri poznámku
 6. Pečieme 10 minút. Otvorte rúru a pomocou chňapiek vyberte plech na pečenie 3 – 4 palce a položte ho späť na rošt. Zatvorte rúru a pečte ešte 2 minúty a potom panvicu znova zložte. Opakujte to ešte 1-2 krát, kým okraje nie sú zlatohnedé. Stredy by sa mali javiť mierne podfarbené.
 7. Sušienky presuňte na chladiaci stojan a zopakujte to so zvyšným cestom.

TIPY na sušienky Pan Banging:

 • Tieto koláčiky sa pri pečení veľmi roztečú, preto neodporúčam piecť viac ako 4 koláčiky naraz.
 • Ak si všimnete, že sa sušienky na plechu príliš rozširujú, môžete cesto vložiť na 30 minút do chladničky. Nikdy som nemal tento problém, ale je to dobrý tip na pečenie koláčikov.
 • Pečte tieto sušienky na strednom stojane a odstráňte alebo posuňte všetky horné stojany, aby ste mohli panvicu zdvihnúť a pustiť do rúry.
 • Ak máte malú rúru alebo sa vám nepáči, že púšťate plech na pečenie, ako navrhujem, môžete panvicu vybrať z rúry a položiť ju na sporák. Čo najskôr ho vráťte späť do rúry, aby ste nespomalili proces pečenia.
 • Nepoužívať pergamenový papier. Najlepší spôsob, ako dosiahnuť skutočne chrumkavý maslový okraj, je preskočiť pergamenový papier s týmito. Majú vysoký obsah cukru, takže by sa mohli trochu lepiť, takže keď vyjdú z rúry, jednoducho ich vyberte z plechu na mriežku a nenechajte ich vychladnúť na panvici. Asi minúta je v poriadku, ale ak úplne vychladnú, je pravdepodobné, že sa prilepia aj na ten najlepší nepriľnavý plech.
Žuvacie sušienky z vlašských orechov na chladiacom stojane

Môžem do týchto orechových sušienok pridať čokoládové lupienky?

ÁNO! Nielenže môžete, ale budú to úplne vynikajúce žuvacie čokoládové sušienky. Mám pre vás niekoľko tipov, ak chcete pridať čokoládu:

 1. Toto je samotné sladké pečivo, a preto ich mám veľmi rád len s vlašskými orechmi. ALE pridanie čokolády je chutné. Radšej používam horkú čokoládu, aby neboli príliš sladké, ale môžete použiť polosladkú.
 2. Čo sa týka typu čokoládových lupienkov, NAOZAJ sa mi páči plochý lupienok v štýle callet, ako môj obľúbený čipsy Callebaut. Majú plochý tvar, ktorý v tomto recepte funguje perfektne, pretože je to tenká, plochejšia sušienka vďaka metóde pan-banging. Ale tým sa príliš nestresujte, pretože aj obyčajná čokoláda bude fungovať dobre.
 3. Môžete dokonca úplne vynechať orechy a vlašské orechy a dať si žuvacie maslo!

Aké ďalšie orechy chutia v sušienkach?

V týchto koláčikoch mám najradšej vlašské orechy, pretože sú jemného, ​​mäkšieho typu, ktorý v koláčikoch naozaj skvele funguje. Ale pekanové orechy sú skvelé aj v nich a naozaj každý orech, ktorý preferujete, ako sú mandle, piniové oriešky (píniové oriešky) alebo pistácie.

Ako uchovávať tieto orechové sušienky:

Jednoduché skladovanie vo vzduchotesnej nádobe pri izbovej teplote až 5 dní. Môžete ich tiež vzduchotesne zmraziť až na 30 dní v mrazničke pre najlepšiu čerstvosť.

Môžete zmraziť vlašské orechy?

Ak máte zvyšky vlašských orechov, ktoré neplánujete použiť v nasledujúcom mesiaci, zmrazte ich tiež. To ich udrží čerstvé a zabráni ich žltnutiu. Odporúčam to pre všetky druhy orechov, nielen pre vlašské. Môžete ich skladovať aj v chladničke.

KLIKNITE SEM PRE CELÝ RECEPT

PIN na neskôr:

Obrázok žuvacích sušienok z vlašských orechov na Pintereste

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *